Jaguar Land Rover i auta elektryczne ze Słowacji. Brytyjska firma potwierdziła, że jej najnowocześniejsza fabryka w Nitrze na Słowacji będzie produkować pojazdy elektryczne. Będzie to miało miejsce w ramach strategii firmy Reimagine. Przewiduje ona wprowadzenie na rynek dziewięciu nowych pojazdów elektrycznych do 2030 roku.

Jaguar Land Rover i auta elektryczne ze Słowacji

Wiadomość ogłoszono z okazji piątej rocznicy powstania słowackiej fabryki. Dyrektor wykonawcza ds. operacji przemysłowych Barbara Bergmeier pochwaliła niesamowity sukces fabryki, a także jej pracowników, którzy od rozpoczęcia produkcji w październiku 2018 r. wyprodukowali do tej pory ponad 365 000 pojazdów Defender i Discovery.

— Z radością ogłaszam, że nasza fantastyczna, najnowocześniejsza fabryka w Nitrze będzie w tej dekadzie produkować pojazdy elektryczne w ramach naszej strategii elektryfikacji. Jest to wotum zaufania dla 5000 wykwalifikowanych i oddanych pracowników fabryki i pokazuje kluczową rolę, jaką Nitra odgrywa w naszych wynikach. Chcę także podziękować naszym dostawcom, którzy wspierali nasz wzrost produkcji — mówiła.

Barbara Bergmeier dyrektor wykonawcza ds. operacji przemysłowych

Jaguar Land Rover i fabryka w Nitrze

Jaguar Land Rover zainwestował 1,3 miliarda euro w uruchomienie fabryki w Nitrze. Jest to wysoce zdigitalizowany i zautomatyzowany zakład, który jako pierwszy w Europie zastosował system nośników Pulse firmy Kuka. Zaowocowało to krótszym o 30 proc. czasem transferu w porównaniu z systemami konwencjonalnymi. Od tego momentu producent luksusowych samochodów zainwestował kolejne 60 mln euro w nowe technologie, grunty, budynki i oprogramowanie.

Nowy Defender, który budowany jest w Nitrze, stanowi dla firmy szczególny sukcesem finansowym. Jako najlepiej sprzedający się model JLR w ciągu ostatnich dwóch lat, Defender generuje dziesięciokrotnie większe przychody niż Classic Defender w 2015 roku.

Jaguar Land Rover i auta elektryczne ze Słowacji

Elektryczna przyszłość Jaguar Land Rovera

Patrząc w przyszłość, Jaguar Land Rover zainwestuje 15 miliardów funtów w ciągu pięciu lat. Środki zostaną wydane na transformację oferty w kierunku pojazdów elektrycznych. W ten sposób firma chce osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych do 2039 r. Działania obejmują elektryfikację marek Range Rover, Defender, Jaguar i Discovery, a także wprowadzenie na rynek dziewięciu całkowicie elektrycznych modeli do 2030 r. JLR szybko przekształca swoje moce przemysłowe, aby przygotować się na elektryfikację. Transformacja zakładu w Nitrze stanowi ostatni element tej układanki.

Transformacja produkcji

Pierwszym zakładem produkującym wyłącznie samochody elektryczne będzie fabryka Halewood. Solihull będzie produkować elektryczne modele Range Rovera, Range Rovera Sport i Jaguara. Centrum Produkcji Silników w Wolverhampton będzie produkować elektryczne jednostki napędowe. Castle Bromwich zajmie się produkcją nadwozi dla pojazdów elektrycznych. Jaguar Land Rover otworzył w tym tygodniu nowe laboratorium Future Energy Lab o wartości 250 milionów funtów w Whitley w Coventry. Firma chce samodzielnie opracowywać elektryczne jednostki napędowe dla firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię