Infiniti Vision Qe to najnowszy model koncepcyjnego samochodu marki Infiniti. Model jest jednocześnie zapowiedzią elektrycznej przyszłości marki. Auto ma pojawić się na rynku w 2026 roku.

Infiniti Vision Qe

Model koncepcyjny zaprezentowano podczas wydarzenia zorganizowanego nad Zatoką Tokijską. Samochód ma ucieleśniać rozwinięty język projektowania Infiniti, a także nadawać ton pierwszemu w pełni elektrycznemu sedanowi marki. Koncepcyjny model Infiniti Vision Qe reprezentuje ewolucję formy „Artistry in Motion” w epoce całkowicie elektrycznej.

Zdaniem projektantów łączy on w sobie artystyczne detale z jednym, płynnym projekcie, który przepływa od przodu do tyłu. Profil typu fastback ma podkreślać elegancję, a także właściwości aerodynamiczne samochodu.

Infiniti Vision Qe

Język projektu Infiniti Vision Qe

Ustalając nadrzędny kierunek koncepcji Vision Qe, globalny zespół projektowy Infiniti miał inspirować się trzema japońskimi filozofiami. Zespół ten postanowił stworzyć charakterystyczny projekt, który wywołuje poczucie niezwykłości, czyli „Kabuku”. Realizując swoją wizję, stworzono korpus samochodu, który ma zapewniać poczucie szybkości, dynamiki oraz ruchu – „Sho”.

Osadzono w nim wyjątkowe detale, które emanują wyrafinowaniem i czystością – „Sui”. Rezultatem tej filozofii jest sugestywna wizja przyszłości w pełni elektrycznego sedana typu fastback.

Infiniti Vision Qe

Wysoka wydajność Vision Qe

Bok nadwozia w połączeniu z powierzchnią błotników tworzy elegancki, a jednocześnie muskularny wygląd. Auto sugeruje w ten sposób, wciągający, a także w pełni elektryczny napęd umieszczony pod maską, który ma oferować przyszła wersja produkcyjna.

— Kiedy zaczęliśmy podążać za inspiracją Artistry in Motion, ponownie odkryliśmy japońskie wyrażenie „Sho” – wyraz wznoszenia się z wdziękiem i mocą. Nasi projektanci zaczęli tworzyć formy, które moim zdaniem wyglądały jak abstrakcyjny wygląd ptaka w locie – potężny, prawie nieruchomy, ale generujący prędkość. Elegancki, niski profil w połączeniu ze zwężającymi się, a także jednocześnie muskularnymi tylnymi błotnikami wyraża swobodę ruchu i potęgę — powiedział Alfonso Albaisa, starszy wiceprezes ds. Global Design.

Symbolika kryjąca się za kolorami

Koncepcyjny model Infiniti Vision Qe wykończono specjalnie przygotowanym lakierem Shadow Blue. Jest to ciemnoniebieski lakier bazowy, który wzbogacono błyszczącymi refleksami w kolorze złotym. Kolor zmienia się, gdy światło, a także cienie pojawiają się na powierzchniach samochodu, uzupełniając ciepłe, złote oświetlenie.

Wyraziste połączenie odcieni niebieskiego, a także złotego odpowiada niedawno odświeżonej identyfikacji wizualnej marki Infiniti, która opiera się obecnie na tych dwóch kolorach.

Infiniti Vision Qe

Błyszczące koła

Model koncepcyjny porusza się na dużych kołach z uderzającym, geometrycznym wzorem inspirowanym ciasno nawiniętą cewką silnika elektrycznego. Ciepły złoty akcent kontrastuje z bogatym niebieskim kolorem korpusu, a charakterystyczna podwójnie łukowata osłona chłodnicy w najnowszym koncepcie ewoluuje.

Charakterystyczna dla Infiniti osłona chłodnicy z podwójnym łukiem została przeprojektowana na potrzeby ery pojazdów elektrycznych. Jest teraz reprezentowana przez rzeźbione linie na przednim pasie i oświetlona jasnym konturem LED. Sygnatura świetlna „cyfrowego klawisza fortepianu” Infiniti zdobi przód, a także tył modelu koncepcyjnego i rozświetlając go jaskrawym odcieniem złota.

Z przodu niedawno przeprojektowany, trójwymiarowy emblemat Infiniti promieniuje z przodu modelu koncepcyjnego Infiniti Vision Qe, a reflektory łączą błotniki ze sobą.

Cyfrowe lampy tylne w kształcie fortepianu zajmują całą szerokość i płynnie je zintegrowano z aerodynamiczną krawędzią samochód. Lampy wyginają się w delikatny łuk, który przecina się z bocznymi panelami nadwozia. Wyświetlana animowana sekwencja pojawia się w momencie pojawienia się posiadacza kluczyka oraz z wdziękiem ma ukazywać powitanie właściciela z powrotem w samochodzie.

Koncepcja Infiniti Vision Q zabłyśnie w globalnej centrali

Model koncepcyjny stanie w centrali marki Infiniti w Jokohamie oraz będzie on prezentowany tam od początku listopada.

Infiniti Vision Qe
Infiniti Vision Qe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię