Elektryczny Ford Mustang Mach-E GT trafi do nowojorskiej policji. Miasto chce łącznie kupić 184 elektryczne Fordy za 11,4 mln dolarów. Auta mają zostać dostarczone do czerwca 2022 r.

  • Nowy Jork kupi 184 elektrycznych Mustangów Mach-E GT
  • Miasto wyda na zakup elektrycznych Fordów 11,4 mln dolarów
  • Mustang Mach-E był już testowany przez policję stanu Michigan

Elektryczny Ford Mustang Mach-E dla nowojorskiej policji

Miasto poinformowało, że Mach-E będą używane przez Departament Policji Nowego Jorku, Biuro Szeryfa Miasta Nowy Jork, Departament Więziennictwa, Departament Parków i Rekreacji, Departament Ochrony Środowiska oraz inne wydziały zarządzania kryzysowego i reagowania. Łączna wartość zamówienia to 11,5 miliona dolarów. Department of Citywide Administrative Services opublikował komunikat prasowy 29 grudnia – piszą amerykańskie media, takie jak thedrive.com, czy CleanTechnica.com, czy verge.com. Detroit News potwierdził, że 184 zamówione elektryki to Mach-E GT, którego nie należy mylić z GT „Performance Edition”.

Zamówienie DCAS opiewające na 11,5 miliona dolarów to i tak niewiele w porównaniu z pakietem inwestycyjnym o wartości 420 milionów dolarów, ogłoszonym przez burmistrza Nowego Jorku Billa DeBlasio. Burmistrz chce kupić 1250 samochodów elektrycznych w 2022 roku i zbudować co najmniej 1776 szybkich ładowarek do 2030 roku.

Miasto planuje również zbudowanie 180 przenośnych ładowarek i wiat słonecznych dla pojazdów elektrycznych, które mogą być ustawione w różnych lokalizacjach w celu odpowiedniego reagowania w sytuacjach awaryjnych.

Elektryczny Ford Mustang Mach-E w barwach policji stanu Michigan
Elektryczny Ford Mustang Mach-E w barwach policji stanu Michigan. zdjęcie: Ford

Zamówienie z Nowego Jorku jest częścią szerszego dążenia do integracji pojazdów elektrycznych z flotami rządowymi. W styczniu Biden powiedział, że jego administracja będzie pracować nad stopniowym wycofywaniem z użycia przez rząd pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi. Flota, o której mówił Biden to ponad 600 000 pojazdów. Na początku tego roku prezydent Biden podpisał przepisy kierujące ok. 1 bln dolarów m.in. na rozbudowę infrastruktury ładowania.

Każdy pojazd City, który zelektryfikujemy, jest krokiem naprzód w kierunku poprawy jakości powietrza – powiedział Ben Furnas, szef biura burmistrza ds. klimatu.

Elektryczny Ford Mustang Mach-E w barwach policji z Michigan

We wrześniu 2021 roku Ford przedstawił pilotażowy model Mustanga Mach-E, który został przygotowany dla policji w stanie Michigan. Testy obejmowały przyspieszenie, prędkość maksymalną, hamowanie i jazdę z dużą prędkością, a także charakterystykę obsługi w sytuacjach awaryjnych. Policja stanowa Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania, które co roku testują nowe pojazdy policyjne z bieżącego roku modelowego i publikuje wyniki, które potem są punktem odniesienia przez agencje w całym kraju.

Fakt, że Mustang Mach-E z powodzeniem sprostał wyczerpującej ocenie policji stanowej Michigan, pokazuje, że Ford może budować pojazdy elektryczne, które są wystarczająco sprawne, wytrzymałe i niezawodne nawet w realizowaniu najtrudniejszych zadań – powiedział Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię