Nowe BMW iX2 zjeżdża już w linii montażowej fabryki w Ratyzbonie. Wraz z rozpoczęciem produkcji (SOP) drugiej generacji X2 producent samochodów dodał trzecią zmianę w Ratyzbonie.

Nowe BMW iX2 w Ratyzbonie

BMW rozpoczęło seryjną produkcję nowego X2 i jego w pełni elektrycznej wersji iX2. Wraz z rozpoczęciem produkcji drugiej generacji X2 producent samochodów dodał trzecią zmianę w Ratyzbonie.

Nowe BMW iX2

Minęło zaledwie kilka tygodni, odkąd pierwsze zdjęcia zupełnie nowego BMW X2 obiegły świat. Teraz samochód zjeżdża już z linii montażowej fabryki BMW Group w Regensburgu. W Ratyzbonie na jednej linii produkcyjnej zjeżdżają obecnie wszystkie typy układów napędowych – od modeli z silnikami spalinowymi, przez hybrydy typu plug-in, aż po pojazdy w pełni elektryczne. Każdego dnia z linii produkcyjnej w fabryce BMW Group w Regensburgu schodzi obecnie aż 1000 modeli BMW serii 1, BMW X1 i BMW X2 – przeznaczonych dla klientów na całym świecie.

— Produkując BMW X2 i jego w pełni elektryczny wariant BMW iX2, tutaj w Regensburgu nadajemy tempo dla rozwoju elektromobilności. Fakt budowania drugiego już w pełni elektrycznego model tutaj, w Górnym Palatynacie, zwiększa wielkość produkcji naszego zakładu — mówił dyrektor fabryki Armin Ebner.

Do końca roku BMW Group zainwestuje ponad 350 milionów euro w produkcję pojazdów w Ratyzbonie. Stworzy to około 500 nowych miejsc pracy.

Nowe BMW iX2

Inteligentna produkcja

Dzięki BMW iFACTORY grupa BMW chce wyznaczać standardy przyszłości produkcji samochodów w zakładzie w Regensburgu. Fabryka jest pierwszym zakładem przemysłu motoryzacyjnego na świecie, który stosuje kompleksowy, cyfrowy i zautomatyzowany proces kontroli, przetwarzania i znakowania lakierowanych powierzchni pojazdów w standardowej produkcji. Opiera się on na robotach sterowanych przez sztuczną inteligencję (AI) .

Nowe BMW iX2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię