Renault zastanawia się nad wydzieleniem swojego elektrycznego biznesu i wprowadzenia go na giełdę – podają doniesienia medialne. Wg nich zarząd firmy ma rozważać możliwość podziału firmy na dwa podmioty zajmujące się biznesem samochodów spalinowych i elektrycznych.

  • Media donoszą, że Renault rozważa podzielenie swojego biznesu
  • Renault miało by być podzielone na część produkującą samochody spalinowe, a druga odnoga – miałaby zajmować się autami elektryczymi
  • Renault rozważa nawet wprowadzenie na giełdę części firmy zajmującej się autami elektrycznymi

Renault podzieli biznes?

Renault ma rozważać możliwość wydzielenia i przeprowadzenia IPO swojego biznesu samochodów elektrycznych. Media donoszą, ze zarząd Renault ma zastanawiać się nad podziałem firmy na dwa podmioty – jeden zajmujący się elektromobilością oraz drugi, który będzie w sobie skupiał biznesem samochodów spalinowych.

Agencja Bloomberg donosi, że szczegóły możliwego planu zostały ujawnione przez kierownictwo najwyższego szczebla na ostatnim spotkaniu zarządu z analitykami. Bloomberg Quint pisze, że temat ewentualnej restrukturyzacji firmy był już poruszany w lutym.

Renault nie jest jedynym producentem samochodów, który rozważa taki ruch. Ford ogłosił niedawno, że podzieli swoją działalność na dwie oddzielne firmy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię