Rivian ma problemy ze swoimi samochodami z powodu nakrętki. Amerykański producent elektrycznych pickupów wzywa do serwisu 13 000 samochodów. Producent podkreśla, że akcja serwisowa ma charakter profilaktyczny i nie jest związana z żadnym wypadkiem.

  • Rivian wzywa do serwisu 13 000 aur
  • Problemem jest zbyt luźna nakrętka
  • W maju 2022 roku Rivian przeprowadził akcję serwisową wzywając 500 samochodów z powodu usterki poduszki powietrznej

Rivian wzywa samochody do serwisu

Rivian, który słynie z produkcji elektrycznych pickupów podał, że wycofuje do serwisu prawie wszystkie samochody (łącznie 13 000 aut — do tej pory Rivian wyprodukował 14 317 samochodów) z powodu możliwości utraty kontroli nad układem kierowniczym. Źródłem usterki jest zbyt luźna nakrętka, która zdaniem rzecznika firmy może w niektórych samochodach nie być dostatecznie dokręcona.

Agencja Reuters podkreśla, że dotychczas Rivian powiadomił swoich klientów o akcji serwisowej. Firma odnotowała łącznie siedem zgłoszeń, ale nie było żadnych doniesień, żeby ktoś miał ponieść szkodę, czy obrażenia w związku z usterką. W liście do klientów napisano, że nakrętka może się całkowicie poluzować, a amerykańska firma chce zniwelować ryzyko potencjalnego niebezpieczeństwa.

Problemy Riviana z poduszkami powietrznymi

W maju Rivian wezwał do serwisu około 500 elektrycznych pickupów 2022 R1T w Stanach Zjednoczonych, ponieważ poduszki powietrzne mogły się nie dezaktywować, gdy dziecko znajdowało się na przednim siedzeniu pasażera.

Soros inwestuje w Rivian Automotive

W lutym 2022 roku w Rivian zainwestował jeden z najsłynniejszych inwestorów – George Soros. Wartość zakupionych przez George’a Sorosa akcji opiewa na sumę 2 mld dolarów. Łącznie miliarder kupił 19 835 761 akcji. Walory zostały zakupione przez Soros Fund Management. Warto przypomnieć, że Rivian, który zajmuje się produkcją elektrycznych pickupów ma już w swoim akcjonariacie dużych inwestorów. Pakiet 20 proc firmy należy bowiem do firmy Amazon – firmy najbogatszego człowieka świata – Jeffa Bezosa. Rivian ma dostarczyć Amazonowi ponad 100 000 elektrycznych samochodów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię