Toyota wstrzymuje produkcję z powodu ataku hakerów. Ofiarą cyberataku padł dostawca Toyoty, firma Kojima. Produkcja ma zostać wznowiona już w środę.

  • Toyota wstrzymuje produkcję w 14 zakładach
  • Przestój spowodowany jest atakiem hakerskim na dostawcę Toyoty – firmę Kojima
  • Toyota chce wznowić produkcję w środę

Toyota wstrzymuje produkcję z powodu ataku hakerów na dostawcę

W poniedziałek dostawca Toyoty – Kojima – padł ofiarą cyberataku. Informacje jako pierwszy podał portal Nikkei. Wstrzymanie produkcji dotknie 28 linii produkcyjnych w łącznie 14 zakładach. Z powodu ataku ucierpiały także firmy zależne japońskiej Toyoty – Daihatsu oraz Hino Motors.

Fabryka samochodów Toyoty i linia produkcyjna
zdjęcie: Toyota

Hino ma wstrzymać produkcję dużych i średnich ciężarówek w swoim zakładzie w Koga i Hamura. Z kolei Daihatsu ma swój zakład niedaleko Kioto.

Toyota wznowi produkcję od środy

Nikkei i Reuters piszą, że Toyota podała, że produkcja będzie wznowiona w środę.

Ofiarą cyberataku nie padła sama Toyota, ale jej poddostawcą – Kojima Industries. Jest to firma, dostarczająca części do Toyoty, głównie plastikowe. Firma dostała wiadomość z żądaniem okupu oraz z nakazem potwierdzenia zainfekowania całego systemu.

Firma prowadzi obecnie śledztwo na temat tego, skąd pochodził cyberatak i próbuje oszacować straty. W cały proces zaangażowani są także eksperci Toyoty.

Produkcja samochodów Toyoty w japońskiej fabryce
Zakład produkcji samochodów Toyota w Japonii zdjęcie: Toyota

Jak pisze Nikkei, wielu spośród 400 najważniejszych dostawców jest połączonych z Toyotą specjalnym systemem kontroli produkcji. Toyota wstrzymała produkcję, by zapobiec uszkodzeniom i nadała priorytet odtworzenia systemu.

Reuters szacuje, że wstrzymanie produkcji dotknie 13 000 samochodów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię