Volkswagen tymczasowo wstrzymuje produkcję samochodów elektrycznych w fabryce w Emden. Powodem przestojów są problemy w łańcuchu dostaw. „Der Spiegel” pisze, że produkcja modeli elektrycznych ID.4 i ID.7 ma zostać wznowiona od poniedziałku.

Volkswagen ma problemy z produkcją

Przestój w produkcji jest efektem niedoboru silników elektrycznych. Podobna sytuacja zdaniem dziennikarzy „Der Spiegel” ma miejsce w fabryce w Zwickau. Produkcję na linii numer 2 również zatrzymano z powodu braku napędów. Przestój dotknie ok. 1 000 pracowników, spośród wszystkich 8 000 zatrudnionych osób. Zakład w Zwickau ogłosił, że produkcję modeli ID.4, ID.5 oraz dwóch modeli Audi zawieszono na około trzy tygodnie. W Emden przerwa ma trwać jednak tylko pięć dni. Produkcja modeli spalinowych Passat i Arteon w Emden trwa jednak bez zmian.

Problemy z silnikiem

Problemy spowodowane są przejściem od silnika elektrycznego o mocy 150 kW PSM do nowego silnika APP550. Daje on moc 210 kW i maksymalny moment obrotowy 550 Nm, w porównaniu do wcześniejszych 310 Nm. Problemy w produkcji APP550 w zakładzie komponentów Volkswagena w Kassel skutkuje mniejszą liczbą dostępnych części. Aby zmniejszyć ryzyko opóźnień w produkcji nowego Volkswagena ID.7 w Emden, model ten potraktowano priorytetowo.

Czas problemów

Z kolei w Zwickau na linii numer 1, gdzie montowany jest silnik o mocy 150 kW produkcja pozostaje niezakłócona. Powstaje tam Volkswagen ID.3 oraz Cupra Born. Wcześniej, w październiku Volkswagen wstrzymał produkcję samochodów elektrycznych na ten linii przez około dwa tygodnie z powodu niskiego popytu na auta elektryczne. Od tego czasu produkcję obu modeli wznowiono w systemie trzyzmianowym.

Volkswagen we wrześniu musiał ograniczyć produkcję z powodu brakujących części w niektórych zakładach. Powodem problemów w Wolfsburgu, Emden i Osnabrück była powódź w Słowenii, która wpłynęła na dostawy zębatek do silników spalinowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię