Nadchodzi elektryczna Dacia Sandero. Portal Electrive podaje, że następna generacja modelu będzie również dostępna w wersji wyłącznie elektrycznej. Dziennikarze podkreślają, że informację tę potwierdził sam szef marki Denis Le Vota.

Elektryczna Dacia Sandero

Dacia Sandero jest obecnie najlepiej sprzedającym się modelem Dacii. Sprzedaż tego modelu w 2023 roku sięgnęła 235 000 egzemplarzy. Sandero jest także drugim najlepiej sprzedającym się pojazdem w Europie, ale wciąż nie jest on dostępny w wersji elektrycznej. Wg portalu Electrive samochód zasilany prądem pojawi się wraz z następną generacją w 2027-2028 roku. Volta podkreślił, że Sandero będzie dostępne zarówno w wersji elektrycznej, jak i z silnikiem spalinowym. Szef Dacii mówił także o konieczności wprowadzenia na rynek większego wolumenu dostępnych cenowo elektryków.

Hybrydowa Dacia Duster

Kilka dni temu Dacia ogłosiła aktualizację swojego modelu samochodu elektrycznego Spring. Auto po raz pierwszy będzie także dostępne na rynku brytyjskim. Szef Dacii wspomniał także o popularnym SUV-ie Duster. Będzie on dostępny także w wersji hybrydowej z napędem E-Tech o mocy 140 KM, a jego cena ma plasować się poniżej progu 20 000 euro. W 2025 roku zostanie wprowadzony także kompaktowy SUV oparty na platformie CMF-B o nazwie „Bigster”.

Dacia dodatkowo planuje zmianę w swoich liniach produkcyjnych. Produkcja Sandero i Jogger zostanie przeniesiona do Maroka, podczas gdy główna fabryka Dacii w Pitești, w Rumunii, będzie produkowała modele Duster i Bigstera.

Dobry rok dla Dacii

W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano 17 845 samochodów Dacii. Przełożyło się to na udział w rynku na poziomie 3,8 proc. Tym samym marka znalazła się w pierwszej szóstce, jeśli chodzi o sprzedaż do klienta indywidualnego. W 2023 roku w Polsce największym zainteresowaniem cieszył się model Duster. Nad Wisłą zarejestrowano łącznie 9 100 egzemplarzy tego samochodu. W tym roku, w maju na rynku pojawi się nowa odsłona Dustera.

Z kolei model Sandero uplasował się w TOP2, jeśli chodzi o sprzedaż do klienta indywidualnego. W ubiegłym roku zarejestrowano łącznie 5 159 egzemplarzy tego modelu. Aż 77 proc. sprzedanych sztuk, stanowił Sandero Stepway. Ponad 50 proc. klientów Sandero to klienci indywidualni.

Nad Wisłą sporą popularnością cieszyła się również Dacia Jogger. W ubiegłym roku liczba rejestracji tego modelu sięgnęła 3 186 egzemplarzy. Był to wzrost o 53 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię