Volvo chce wybudować trzecią fabrykę w Europie jeszcze do połowy dekady. Takie informacje podał w niedzielę niemieckiej gazecie Automobilwoche dyrektor finansowy Volvo Bjorn Annwall. Trzeci zakład jest potrzebny do osiągnięcia celu produkcji na poziomie 1,2 miliona pojazdów rocznie.

  • Volvo chce wybudować trzecią fabrykę w Europie
  • Volvo chce produkować 1,2 mln samochodów rocznie
  • Obecnie Volvo produkuje 800 tysięcy samochodów rocznie

Volvo chce zbudować trzecią fabrykę

– Potrzebujemy obu naszych fabryk w Europie… ale potrzebujemy ich więcej. Dlatego chcemy zbudować trzecią fabrykę – powiedział Annwall dla Automobilwoche. Nie jest jeszcze jasne, gdzie będzie ta fabryka – dodał.

Oprócz zobowiązania Volvo do stania się całkowicie elektrycznym producentem samochodów do 2030 r., Volvo ma również 49 proc. udziałów w przedsięwzięciu zajmującym się budową samochodów elektrycznych Polestar, które we wrześniu ogłosiło, że wejdzie na giełdę.

Volvo chce być elektryczne

Firma z Göteborga, stała się drugą co do wielkości spółką giełdową w Szwecji, po swojej ofercie publicznej pod koniec października z wyceną 18 miliardów dolarów. Volvo ma obecnie dwie fabryki w Europie – jedną w Szwecji, a drugą w Belgii.

Producent samochodów, którego większość należy do chińskiego Geely Holding, obecnie produkuje około 800 000 samochodów rocznie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię