BMW i Audi zainteresowane kupnem McLarena. Informację podaje niemiecki Automobilwoche. Gazeta powołuje się na swoje anonimowe źródła.

  • Automobilwoche pisze, że McLaren może zostać kupiony przez BMW i Audi
  • McLaren w ostatnim czasie pozyskał 55 mln funtów od dotychczasowych inwestorów i ze sprzedaży akcji
  • W ubiegłym miesiącu ze stanowiska dyrektora generalnego zrezygnował Mike Flewitt, który pełnił tę funkcję od 7 lat

McLaren na sprzedaż?

Volkswagen, Audi i BMW są zainteresowane kupnem brytyjskiego producenta luksusowych samochodów sportowych McLaren. Tak w i niedzielę podała niemiecka gazeta motoryzacyjna Automobilwoche, nie podając źródeł.

Według doniesień pierwsze rozmowy między BMW a państwowym funduszem Bahrajn Mumtalakat, do którego należy 42 proc. McLarena, mają się odbyć na początku grudnia. Gazeta podaje, że oddziałem Fomuły 1 McLarena, zainteresowane jest Audi.

BMW i Audi nie skomentowały doniesień.

Jak pisze Automotive News Europe, McLaren próbował naprawić swoje finanse, które ucierpiały na skutek pandemii. W lipcu firma z siedzibą w Woking w Anglii pozyskała 550 milionów funtów od dotychczasowych inwestorów oraz ze sprzedaż akcji uprzywilejowanych nowym inwestorom. Producent pozyskał również 620 milionów dolarów z emisji obligacji.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Mike Flewitt zrezygnował z pracy w producencie supersamochodów po ośmiu latach u steru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię