Gmina Ojrzeń kupiła model ICE12. Dostarczyła go firma Busnex, oficjalny przedstawiciel marki Yutong w Polsce. Autobus został zakupiony dzięki dofinansowaniu z prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”. Ojrzeń to trzecia gmina w Polsce, która zrealizuje komunikację szkolną wykorzystując elektryczny autobus Yutong. Do szkół jeżdżą nim już dzieci w Śniadowie i Bobowej.

  • Gmina Ojrzeń kupiła elektryczny autobus Yutong ICE12
  • Autobus będzie woził dzieci do szkoły
  • Długość autobusu to 12,5 metra a zasięg to 300 km

Ojrzeń kupił elektryczny autobus Yutong

– Wybraliśmy autobus, który ma spełnić nasze oczekiwania dotyczące przewozu dzieci. Duży, nowoczesny, a jednocześnie z zasięgiem umożliwiającym zorganizowanie wyjazdu wycieczkowego, a nie tylko przewozu dzieci na krótkiej lokalnej trasie – mówił wójt gminy Ojrzeń, Zdzisław Mierzejewski.

Dostawa dla mazowieckiej gminy Ojrzeń została zrealizowana niedługo po odbiorze autobusu przez Śniadowo. Obydwa samorządy postawiły na model ICE12, od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o transporcie dzieci do szkół. Liczący blisko 12,5 metra autobus osiąga ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu. Jest także wyposażony w fotele z pasami bezpieczeństwa i automatyczną windę, zapewniającą dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym. 

– Tempo rozwoju zielonego transportu w Polsce jest naprawdę imponujące, co potwierdzają także kolejne dostawy autobusów Yutong. Śniadowo, a następnie Ojrzeń to ważne punkty na naszej mapie elektromobilności. W tym roku rozrośnie się ona o kolejne miasta, które wybrały markę Yutong do obsługi komunikacji publicznej – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus. 

Autobus elektryczny Yutong model ICE12
Autobus elektryczny Yutong model ICE12

Autobusy Busnex w Polsce

Na liście tegorocznych dostaw, które zrealizuje Busnex Poland, znalazła się między innymi Łomża. Miasto zakupiło dwa 12-metrowe autobusy Yutong E12. Model ten dysponuje baterią o pojemności powyżej 350 kWh, wykonaną w technologii LFP, dzięki czemu osiąga nawet 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Może zabrać ok. 70 pasażerów, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w klimatyzację, elektryczne ogrzewanie oraz ładowarki USB. „Elektryki” stanowią kolejny krok Łomży w kierunku zeroemisyjnego transportu, po inwestycji w OZE i magazyny energii, które posłużą do zasilania elektrycznego taboru.

W tym roku Busnex Poland dostarczy e-busy również do Iławy. Dwa autobusy Yutong będą pierwszymi „elektrykami”, które obsłużą tamtejszą komunikację miejską. Wybrany przez samorząd model E8 jest wyposażony w akumulatory o pojemności ponad 250 kWh, a na jednym ładowaniu może pokonać nawet 350 kilometrów. Z powodzeniem wykorzystuje go już Lidzbark Warmiński, gdzie obsługuje komunikację publiczną, a także gmina Bobowa, której służy jako autobus szkolny.

Autobus elektryczny Yutong model ICE12

Firma Yutong

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach. 

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35 proc. udziału w rynku chińskim i 15 proc. w rynku globalnym

Autobus elektryczny Yutong model ICE12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię