Buick ogłosił, że jeszcze w tym roku wprowadzi w Chinach swój pierwszy pojazd elektryczny. Auto zostanie opracowane na platformie Ultium firmy General Motors. Dostawy pięciomiejscowego SUV-a rozpoczną się w pierwszej połowie 2023 roku. Po nim w przyszłym roku na tamtejszym rynku pojawi się także drugie auto elektryczne.

  • Buick zapowiedział wprowadzenie elektrycznego SUV-a na rynek chiński już w przyszłym roku
  • Więcej szczegółów zostanie podanych w grudniu 2022 roku
  • Nowy SUV ma być dostarczany do klientów chińskich już w 2023 roku

Buick wprowadzi elektrycznego SUV-a na rynek chiński

Z wysoce elastyczną platformą Ultium u podstaw, nowe modele odegrają strategiczną rolę dla Buicka na bardzo konkurencyjnym rynku aut elektrycznych, jakim są Chiny. Auta elektryczne rozpoczną nowy rozdział w przyspieszonej transformacji marki w kierunku elektryfikacji i inteligentnej mobilności – powiedział Cesar Toledo, dyrektor generalny działu sprzedaży i marketingu Buicka w SAIC-GM.

Całkowicie nowy elektryczny SUV Buick’a ma podnieść poprzeczkę dla aut elektrycznych segmentu premium oferowanych dziś w Chinach. Zostanie on wyposażony w zaawansowane ogniwo specjalnie przygotowane na rynek chiński, a zarządzanie baterią ma zostać wyposażone w prawie bezprzewodowy system zarządzania.

Modele aut elektrycznych Buicka oparte na Ultium będą również wyposażone w pakiet innych wiodących światowych technologii, w tym udoskonaloną technologię wspomagania kierowcy Super Cruise, a także system Virtual Cockpit nowej generacji, opracowany wspólnie przez GM i PATAC – spółkę joint venture GM z Szanghaju, zajmującą się inżynierią samochodową i projektowaniem.

Buick chce podbić Chiny

Nowym modelom aut elektrycznych firmy Buick towarzyszyć będzie wprowadzenie całkiem nowych usług sprzedażowych i marketingowych. Do końca 2023 roku w całych Chinach zostanie otwartych do 58 salonów Buick EV City Showroom, a w całej sieci dealerskiej Buick zostanie otwartych ponad 600 stref Buick NEV Zones.

Buick tworzy ponadto dedykowane punkty ładowania Buick i współpracuje z głównymi operatorami ładowania innych firm, aby udostępnić ponad 400 000 punktów ładowania w całym kraju do końca 2023 roku.

Buick na prąd

W ramach realizacji wizji firmy General Motors zakładającej bezemisyjną, całkowicie elektryczną przyszłość, Buick wprowadzi swój pierwszy pojazd elektryczny na rynek Ameryki Północnej w 2024 roku. Produkty Buicka z napędem elektrycznym będą nosiły nazwę Electra, czerpiąc w ten sposób inspirację z historii marki.

– Marka Buick jest zaangażowana w budowę całkowicie elektrycznego portfolio do końca tego dziesięciolecia. Nowe logo Buicka, wykorzystanie serii nazw Electra oraz nowy wygląd naszych przyszłych produktów odmieni tę markę – mówi Duncan Aldred, wiceprezes Buick i GMC. 

Na początku czerwca w Chinach Buick zaprezentował koncepcyjny model elektrycznego SUV-a – Buick Electra-X. Ma on odzwierciedlać całkowicie nowy język projektowania Buicka i przedstawić wizję marki w aspekcie elektryfikacji swojej floty w przyszłości. 

Buick Electra-X — koncepcyjny model elektrycznego Buick’a

Elektryczny SUV Buick’a został opracowany przez zespół inżynierów i projektantów GM PATAC w Szanghaju. Electra-X jest zapowiedzią produkcyjnej wersji nowej generacji pojazdów elektrycznych Buick w Chinach, opartych na platformie GM Ultium. 

Buick Electra-X to nowy koncepcyjny elektryczny SUV-a od Buick
Buick Electra-X to nowy koncepcyjny elektryczny SUV-a od Buick
Wnętrze Buick Electra-X
Wnętrze Buick Electra-X

Kultowe elementy stylistyczne Buicka zostały na nowo opracowane w futurystycznej formie, z nowym logiem Buick’a umieszczonym na przedniej części nadwozia. Wysoko zamontowane poziome lampy ze znakiem „check mark” i oddzielne lampy inspirowane lotnictwem na krawędzi grilla staną się w przyszłości znakami rozpoznawczymi Buicka. Wspierają one animację świetlną, która wita użytkowników, gdy zbliżają się do pojazdu.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię