Cybertruck znów opóźniony. Tym razem do 2023 roku. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział też, że producent pojazdów elektrycznych nie wprowadzi w tym roku żadnych nowych pojazdów.

  • Cybertruck powstanie dopiero w 2023 roku
  • Tesla zapowiedziała, że. w 2022 roku nie będzie nowych modeli Tesli
  • Tesla chce osiągnąć w tym roku pełny poziom autonomiczności

Cybertruck opóźniony – będzie dopiero w 2023 roku

Tesla nie uruchomi w tym roku produkcji pickupa Cybertruck, ponieważ koncentruje się na zwiększeniu mocy produkcyjnych w fabrykach w Kalifornii i w Chinach oraz rozpoczyna produkcję w nowych fabrykach w Teksasie i Niemczech, podkreślił w środę dyrektor generalny Elon Musk, cytowany przez Agencję Reuters i Automotive News Europe.

– Nie wprowadzimy w tym roku nowych modeli samochodów. To nie miałoby sensu – mówił Musk.

Cybertruck Tesli
Tesla rozpocznie produkcję Cybertrucka do końca pierwszego kwartału 2023 roku zdjęcie: Tesla

Tesla chce skupić się na tym, co już ma

Musk powiedział, że firma koncentruje się na optymalizacji ograniczonej podaży chipów, które obsługują podstawowe funkcje pojazdu, takie jak elektryczne siedzenia i przełączniki szyb.

Musk powiedział, że firma kontynuuje prace inżynieryjne i planistyczne nad Cybertruck i robotem o nazwie Optimus.

Jeśli chodzi o pojawienie się nowych modeli, Musk podkreślił, że pojawią się one tylko wtedy, gdy zwiększą produkcję Tesli, a nie ją ograniczą.

Cybertruck Tesli
Cybertruck Tesli zdjęcie: Tesla

Nie będzie tańszej Tesli

Musk powiedział, że nie ma planów na tańszą Teslę, którą niektórzy obserwatorzy nazwali „Modelem 2”.

Obecnie nie pracujemy nad samochodem za 25 000 dolarów. W pewnym momencie to zrobimy. Ale teraz mamy dość dużo na naszym talerzu – szczerze mówiąc, za dużo – powiedział.

Zasugerował również, że taksówki-roboty są lepszym sposobem na obniżenie kosztów transportu niż tańsze pojazdy elektryczne.

Samochód Tesli Model S
Tesla Model S zdjęcie: Tesla

Problemy z Cybertruckiem

Szef Tesli podkreślił, że firma walczy o to, by Cybertruck był przystępny cenowo, jednocześnie szprycując go nowymi technologiami.

W Cybertrucku jest wiele nowych technologii, których przepracowanie zajmie trochę czasu. Pojawia się pytanie: jaki jest średni koszt Cybertuck’a i w jakim stopniu będzie to przystępne – mówił.

Cybertruck miał zostać przedstawiony pod koniec 2021 roku, a jego pierwotna cena miała wynosić 40 000 dolarów.

Musk powiedział również, że spodziewa się, że samochody Tesli osiągną w tym roku pełną zdolność do samodzielnego prowadzenia.

Wnętrze Cybertruck
Wnętrze Cybertruck zdjęcie: Tesla

Byłbym zszokowany, gdybyśmy w tym roku nie osiągnęli pełnej samodzielności, która będzie o wiele bezpieczniejsza niż człowiek – powiedział.

Tesla obecnie testuje ulepszoną wersję swojego oprogramowania do zautomatyzowanej jazdy na drogach publicznych, ale twierdzi, że te funkcje nie sprawiają, że pojazdy stają się autonomiczne.

Cybertruck w 2023 roku

W połowie stycznia Agencja Reuters pisała, że firma Elona Muska zamierza rozpocząć produkcję długo oczekiwanego samochodu do końca pierwszego kwartału 2023 roku. Agencja Reuters powoływała się wówczas na osobę zaznajomiona ze sprawą. Tesla w ten sposób odsuwa wcześniejszy plan rozpoczęcia produkcji, który przewidziany był na koniec bieżącego roku.

Źródło Reutera powiedziało, że ​​opóźnienie pojawia się w momencie, gdy Tesla zmienia pewne cechy i funkcje elektrycznego pickupa, by stworzyć jeszcze atrakcyjniejszy produkt.

Źródła donoszą, że Tesla wyprodukuje ograniczoną liczbę pierwszych Cybertruck’ów w pierwszym kwartale 2023 r., zanim całkowicie zwiększy produkcję nowego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię