Lexus NX najpopularniejszym samochodem Lexusa w 2023 roku w Polsce. W ubiegłym roku japońska marka sprzedała 3 980 samochodów tego typu. 17 procent klientów wybrało samochód w najwyższej wersji wyposażenia.

Lexus NX w 2023 roku w Polsce

Lexus NX cieszył się największą popularnością spośród wszystkich modeli Lexusa. W ubiegłym roku sprzedaż sięgnęła 3 980 samochodów, bo było wzrostem na poziomie 95 proc. Od 2014 roku, kiedy to samochód zadebiutował w Polsce, Lexus sprzedał łącznie 18 320 egzemplarzy. W ubiegłym roku najchętniej wybieranym kolorem tego samochodu był Sonic Grey (22 proc.), a także Graphite Black (18 proc.) oraz Sonic Titanium (18 proc.).

Zobacz także:(więcej na kanale YouTube)

Lexus NX 450 h + – test

Druga generacja Lexusa NX

Warto podkreślić, że Lexus NX był także trzecim najczęściej rejestrowanym samochodem klasy premium w swoim segmencie (D-SUV). Co czwarty sprzedany w 2023 roku egzemplarz samochodu trafił do klienta indywidualnego. Spośród wszystkich hybryd plug-in Lexusa, królowała wersja Lexusa NX 450h+.

Obecnie w sprzedaży mamy drugą już generację tego modelu. Jest ona obecna już od 2022 roku. Drugie wydanie Lexusa NX odświeżyło gamę Lexusa w segmencie SUV, a także crossover. Model ten może się pochwalić tym, że to właśnie w NX producent pod raz pierwszy wykorzystał koncepcję nowego wnętrza. Znalazł się nim nowy system multimedialny, elektroniczne klamki, a także zestaw systemów bezpieczeństwa Safety System +.

Lexus NX najpopularniejszym Lexusem 2023 roku

Jeśli Lexus, to tylko hybrydowy

Model Lexusa NX w drugiej generacji, był także pierwszym modelem Lexusa, który wypuszczony został w wersji hybrydy typu plug-in. Lexusa NX 450h+ wyposażono w 2,5-litrowy silnik spalinowy, napęd elektryczny połączony z baterią o pojemności 18,1 kWh. Moc auta to 309 koni mechanicznych, co daje przyspieszenia od 0-100 km/h w 6,3 sekundy. Generalnie ten rodzaj napędu w ubiegłym roku wybrało 27 proc. klientów Lexusa.

Lexus NX występuje także w wersji hybrydowej, pod postacią NX 350h. Samochód ten ma moc 243 KM i jest dostępny w sprzedaży z napędem na przód oraz z napędem na cztery koła E-Four.

Klienci wybierają najwyższe opcje wyposażenia

Ciekawostką jest także to, że sam Lexus NX występuje w pięciu wersjach wyposażenia:

  • Elegance,
  • Business,
  • Prestige,
  • F SPORT,
  • Omotenashi.

Lexus chwali się, że jego klienci wolą wyższe wersje wyposażenia. Większość, bo 58 proc. sprzedanych model NX posiadało wersję Prestige. Posiada ona m.in. 18-calowe felgi, a także asystenta głosowego Lexus Concierge. 17 proc. klientów Lexusa w 2023 roku wybrało swojego NX-a w najwyższej wersji Omotenashi. W standardzie posiada ona tapicerkę z naturalnej skóry, pamięć ustawień, jeśli chodzi o fotel kierowcy i lusterka, a także oświetlenie ambient w 64 kolorach.

Lexus NX najpopularniejszym Lexusem 2023 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię