Sportowe Audi R8 w całkiem nowej odsłonie może być w wersji hybrydowej bądź elektrycznej. Auto Bild pisze, że takie rzeczy mogą mieć miejsce już w 2023 roku. Audi nie potwierdza jednak oficjalnie tych doniesień.

  • Nowe Audi R8 może pojawić się już w 2023 roku
  • Nowe Audi R8 wg Auto Bild może być hybrydą, albo całkowicie zelektryfikowanym samochodem
  • Auto Bild pisze, że nowy samochód może mieć łącznie 700 KM

Nowe Audi R8 – elektryczne, czy hybryda?

Minęło trochę czasu, odkąd słyszeliśmy jakiekolwiek istotne informacje w sprawie aktualizacji dotyczących Audi R8. Na początku tego roku globalna szefowa sprzedaży i marketingu Audi, Hildegard Wortmann, potwierdziła, że ​​nowej odsłony R8 najwyraźniej nie ma w kartach na 2021 rok.

– R8 to ikona naszej marki. Ikony przeszłości niekoniecznie są ikonami przyszłości. Następcą R8 będzie samochód, który nie będzie zwykłym R8 z silnikiem elektrycznym. To musi być R8, ale inne – mówiła Wortmann w wywiadzie dla Top Gear.

W związku z tym należy się również zastanowić, czy następny R8 nadal będzie nazywał się R8.

Nowe Audi R8 – nie ma potwierdzenia elektryfikacji

Niemiecki Auto Bild pisze, że fani sportowego R8 nie muszą się martwić. Według dziennikarzy możemy spodziewać się zupełnie nowego R8 już w 2023 roku. Publikacja nie zagłębia się zbytnio w szczegóły, ale zawiera kilka interesujących prognoz.

Auto Bild wskazuje, że w 2023 roku, R8 prawdopodobnie będzie korzystał z 4.0-litrowego silnika V8. Silnik jest wyposażony jest w parę turbosprężarek o mocy od 453 koni mechanicznych do 641 koni mechanicznych. Silnik ten jest używany w szerokiej gamie modeli Volkswagen Auto Group, od modeli Audi RS po Lamborghini Urus.

Auto Bild szacuje, że w 2023 roku R8, będzie posiadało formę wspomagania hybrydowego, co łącznie da około 700 koni mechanicznych. Dziennikarze wskazują także, że nie powinniśmy wykluczać modelu całkowicie elektrycznego. Poza tym Audi kilka lat temu pracowało nad elektryfikacją R8 – samochód nosił nazwę R8 e-Tron. Z samochodami elektrycznymi, które znajdują się obecnie w głównym nurcie motoryzacji, Audi może stanąć przed szansę na elektryczny supersamochód w swojej palecie.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony Audi.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię