General Motors inwestuje 918 milionów dolarów w cztery amerykańskie zakłady produkujące silniki V-8 i komponenty do pojazdów elektrycznych. Łącznie wartość inwestycji w zakłady produkcyjne od 2013 roku sięgnie liczny 37 mld dolarów.

  • General Motors inwestuje 918 milionów dolarów w cztery zakłady w USA
  • Łącznie od 2013 roku GM zainwestował w zakłady w USA 37 mld dolarów
  • 56 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na budowę linii urządzeń chłodzących pakiety akumulatorów

General Motors bierze się za modernizację produkcji

General Motors ogłosił plany zainwestowania 918 milionów dolarów w cztery amerykańskie zakłady produkcyjne, w tym 854 miliony dolarów na przygotowanie tych obiektów do produkcji szóstej generacji silnika Small Block V-8 oraz dodatkowe 64 miliony dolarów w Rochester w stanie Nowy Jork i Defiance w stanie Ohio na produkcję odlewów i komponentów wykorzystywanych w budowie samochodów elektrycznych. Inwestycje te umożliwią firmie wzmocnienie działalności w zakresie budowy samochodów ciężarowych i SUV-ów oraz dalsze wspieranie rosnącego portfolio aut elektrycznych. 

Zapowiedź inwestycji zwiększa zobowiązania General Motors w zakresie inwestycji w zakłady produkcyjne w USA do ponad 37 mld dolarów od 2013 roku.

— Dziś ogłaszamy znaczące inwestycje mające na celu wzmocnienie naszej wiodącej w branży linii pełnowymiarowych pickupów i SUV-ów poprzez przygotowanie czterech amerykańskich zakładów do budowy szóstej generacji silnika GM Small Block V-8. Inwestycje te, w połączeniu z ciężką pracą i poświęceniem członków naszych zespołów we Flint, Bay City, Rochester i Defiance, umożliwiają nam tworzenie światowej klasy produktów dla naszych klientów i zapewniają bezpieczeństwo zatrudnienia w tych zakładach na długie lata — powiedział Gerald Johnson, wiceprezes wykonawczy GM ds. globalnej produkcji i zrównoważonego rozwoju. 

Inwestycje te wzmacniają działania produkcyjne GM w USA, które obejmują ponad 50 zakładów montażowych, tłoczni, zakładów produkujących napędy i komponenty oraz centra dystrybucji części w całym kraju. 

Więcej środków na komponenty do samochodów elektrycznych

W zakładzie Flint Engine Operations w Michigan GM zainwestuje 579 milionów dolarów w przygotowanie zakładu do montażu rodziny silników gazowych GM Small Block V-8 szóstej generacji. Prace w zakładzie rozpoczną się natychmiast. Podczas remontu zakładu, będzie on kontynuował produkcję turbodiesla 3.0L, który jest używany w lekkich ciężarówkach. W Bay City GPS w Michigan GM zainwestuje 216 milionów dolarów w przygotowanie zakładu do produkcji wałków rozrządu, korbowodów i obróbki bloków, które w przyszłości będą wykorzystywane do produkcji silników V-8 w Flint Engine Operations.

W Ohio GM zainwestuje 55 milionów dolarów w zakład w Defiance. 47 milionów dolarów zostanie zainwestowanych w przygotowanie zakładu do produkcji różnorodnych odlewów, które będą wspierać przyszłe programy produkcji silników V-8. Ponadto inwestycja obejmuje 8 milionów dolarów na budowę komórki rozwoju odlewów dla samochodów elektrycznych.

Z kolei w Rochester w Nowym Jorku GM zainwestuje łącznie 68 milionów dolarów. 56 milionów dolarów zostanie przeznaczonych na budowę linii urządzeń chłodzących pakiety akumulatorów do produkcji aut elektrycznych. 

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię