Bentley rusza z rekrutacją, chcąc stworzyć 200 nowych miejsc pracy. Stanowiska w różnych działach mają wspierać ambitną strategię Bentleya – Beyond100. Ponad z nowych miejsc pracy dotyczy inżynierii, w tym oprogramowania, systemów elektrycznych i rozwoju UX/UI. Firma chce stworzyć pięć samochodów elektrycznych do 2030 roku – wszystkie będą zaprojektowane i opracowane w Crewe.

  • Bentley chce zatrudnić 200 ekspertów, w tym inżynierów systemów elektrycznych
  • Bentley chce przyspieszyć swoje prace nad elektryfikacją w ramach strategii Beyond100
  • Do 2030 roku Bentley chce mieć pięć samochodów elektrycznych w ofercie

Bentley rusza z rekrutacją. Chce przyspieszyć elektryczną transformację

Bentley ogłosił w środę, że rusza z rekrutacją i chce stworzyć 200 nowych miejsc pracy. Luksusowa marka przyspiesza realizację swojej strategii Beyond100. Nowe osoby mają wesprzeć markę w realizacji planu Five-in-Five, który zobowiązuje firmę Bentley do wprowadzenia na rynek pięciu nowych modeli elektrycznych do 2030 roku.

Bentley szuka ekspertów
Bentley chce zatrudnić 200 dodatkowych osób

Chociaż nowe stanowiska obejmują wiele działów, około 50 procent z nich skoncentrowanych jest na kompetencjach związanych z elektryką, ponieważ Bentley dąży do pełnej elektryfikacji swojej gamy produktów w ciągu siedmiu najbliższych lat.

Mimo że stanowiska pracy są zlokalizowane w siedzibie głównej firmy w Crewe, Bentley wprowadził u siebie także pracę hybrydową. 

— Bentley jest w trakcie najbardziej znaczącej fazy transformacji w długiej i znakomitej historii firmy. Niezwykłe produkty zawsze były w sercu naszej działalności, jednak inżynierowie jutra stoją przed najbardziej ekscytującymi wyzwaniami od pokolenia, ponieważ stajemy się firmą produkującą wyłącznie samochody elektryczne. Szukamy prawdziwych innowatorów, którzy mogą tworzyć nową przyszłość motoryzacji, wspierać nasze ambicje produktowe i kształtować naszą wizję Beyond100, gdy będziemy dążyć do pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności — mówi dr Matthias Rabe, członek zarządu firmy Bentley ds. badań i rozwoju.

Bentley poza samymi inżynierami chce także zatrudnić specjalistów, począwszy od kierowników projektów inżynieryjnych, aż po sprzedawców. Bentley chce skupić się na pozyskaniu szerokiej gamy talentów, w tym osób rozwiązujących problemy i cyfrowych innowatorów ze wszystkich środowisk, w celu osiągnięcia większej różnorodności swojego zespołu w przyszłości.

Bentley chce zatrudnić 200 dodatkowych osób

Strategia Bentleya Beyond100

Ogłoszona w 2020 roku przełomowa strategia Beyond100 firmy Bentley stawia sobie za cel osiągnięcie przywództwa w dziedzinie zrównoważonej mobilności. Jej celem osiągnięcie całkowitej neutralności węglowej do 2030 roku, a następnie osiągnięcie pozytywnego wpływu na klimat siedziby Bentleya w Crewe.

Zobacz też: Zapowiedź samochodu Bentley Mulliner Batur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię