Nowy crossover Tesli ma pojawić się w 2025 roku. Agencja Reuters podaje, że firma Elona Muska poinformowała już dostawców na temat rozpoczęcia prac. Auto otrzymało kryptonim „Redwood”.

Nowy samochód Tesli

Produkcja nowego crossovera Tesli ma ruszyć w 2025 roku. Agencja Reuters powołując się na swoje źródła wskazuje, że firma poinformowała już swoich dostawców o rozpoczęciu produkcji. Auto otrzymało kryptonim „Redwood”. Masowa produkcja ma ruszyć w czerwcu 2025 roku. Elon Musk, CEO Tesli, od dłuższego czasu podgrzewa apetyty fanów i inwestorów mówiąc o przystępnym cenowo pojeździe elektrycznym.

Wg Agencji Reuters Tesla wysłała dostawcom „zapytania o oferty” dotyczące modelu „Redwood” już w zeszłym roku, prognozując tygodniową produkcję na poziomie 10 000 pojazdów.

Tesla w cenie do 25 000 dolarów

Samochód w cenie 25 000 dolarów, umożliwiłyby konkurencję z tańszymi samochodami z silnikiem spalinowym oraz rosnącą liczbą tanich elektryków produkowanych w Chinach. Chińska firma BYD wyprzedziła Teslę w czwartym kwartale 2023 roku na pozycji największego producenta pojazdów elektrycznych na świecie.

Elon Musk po raz pierwszy obiecał zbudowanie samochodu za 25 000 dolarów już w 2020 roku. Później plany te zostały odłożone w czasie. Obecnie cena najtańszego samochodu Tesli – Modelu 3 – sięga w USA 38 990 dolarów.

Śmiałe plany Tesli

W zeszłym roku Musk wyrażał swoje obawy, co do negatywnego wpływu rosnących stóp procentowych na popyt na samochody premium. Mimo tego Tesla spodziewa się, że rok 2024 będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Producent samochodów spodziewa się, że dostawy wzrosną o 21 proc.

Elon Musk już maju mówił, że Tesla prowadzi prace na dwoma zupełnie nowymi produktami. Miały one mieć potencjał osiągnięcia łącznej sprzedaży 5 milionów pojazdów rocznie. Poza tanim elektrykiem, Tesla planuje także rozwinąć projekt autonomicznego robotaksi.

W 2022 roku Elon Musk wskazywał, że firma chce wyprodukować samo kierujący pojazd już w 2024 roku. Jednak po kilku nieudanych próbach osiągnięcia pełnej zdolności do samokierowania, program ten opóźnił się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię