Samochód elektryczny Apple opóźniony. Jak donosi Bloomberg i Forbes, projekt elektryka przesunięto, a także znacznie uproszczono. Bloomberg podaje, że realną datą przedstawienia samochodu jest rok 2028. Wcześniejszy cel zakładał premierę w 2026 roku. 

Samochód elektryczny Apple opóźniony

Agencja Bloomberg podała, że Apple przesuwa potencjalną datę premiery swojego pojazdu elektrycznego. Projekt jest obecnie wciąż w fazie rozwoju. Wg doniesień agencji datę premiery pojazdu przesunięto najwcześniej na 2028 rok. Wcześniej Apple miał go pokazać  już w 2026 roku. Amerykańska firma ma także znacznie uprościć funkcje zastosowane w swoim samochodzie. Apple ma również zrezygnować z wcześniejszy planów, które zakładały, że autonomiczny pojazd pozbawiony będzie pedałów i kierownicy

Mniej autonomiczności

Bloomberg a za nim Forbes podają, że pojazd będzie posiadał autonomiczność poziomu 2+. Wcześniejsze plany zakładały, że będzie to poziom 4. Doniesienia wskazują, że Apple zmienił swoje plany, bo uważa, że skok w zakresie zautomatyzowanej jazdy w tak krótkim czasie nie będzie możliwy. Na poziomie 4 kierowca może całkowicie zrzec się kontroli nad pojazdem i stać się de facto pasażerem. Auto może wówczas samodzielnie poruszać się po określonych trasach, takich jak autostrada, a także parking podziemny. Decyzje te miały zapaść po spotkaniu zarządu z udziałem Tima Cooka i kierownika projektu Kevina Lyncha. 

Plotki na temat samochodu elektrycznego Apple

Plotki na temat projektu Titan krążą od wielu lat. Apple nigdy oficjalnie nie udział informacji na temat poziomu zaawansowania projektu, co też nie dziwi, bo taka praktyka była dotychczas stosowana w przypadku innych innowacji. W branży jednak krążyło wiele plotek, choćby na temat tego, że amerykański gigant technologiczny miał już nawet rozmawiać z potencjalnymi partnerami z branży motoryzacyjnej. Południowokoreańska KIA miała nawet stać się partnerem produkcyjnym.

Inne plotki wskazywały natomiast na to, że Apple będzie dostarczał wyłącznie oprogramowanie do samochodów elektrycznych. Teraz doniesienia na temat własnego auta znów powracają. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię