Geometry, spółka zależna Geely, zajmująca się produkcją samochodów elektrycznymi, zaprezentowała swój najbardziej przystępny cenowo model – EX3. Zgodnie z jego „szacowaną ceną przedsprzedażną”, pięciomiejscowy kompaktowy samochód elektryczny będzie kosztował 59 700 juanów – około 7 900 euro – czyli ponad 36 tys. zł. EX3 jest już dostępny w przedsprzedaży w Chinach. Później zostanie wprowadzony na inne rynki.

  • Geometry zaprezentowała model jednego z najtańszych, pięciomiejscowych samochodów elektrycznych
  • EX3 kosztuje 7900 euro
  • Zasięg EX3 to ok. 322 kilometry

Nowy EX3 od Geometry

Firma Geometry jest obecna w Chinach z dwoma modelami: Geometry A i Geometry C – sedanem i crossoverem. Obecnie do tego grona dołącza EX3, który Geometry chce pozycjonować jako „jeden z najtańszych, pięciomiejscowych samochodów elektrycznych na chińskim rynku”. Został zaprojektowany głównie z myślą o młodych nabywcach. Zamówienia w przedsprzedaży są możliwe przy wpłacie 300 juanów. Sprzedaż będzie początkowo realizowana za pośrednictwem dealerów Geometry w ponad 20 miastach w Chinach. Później EX3 będzie także oferowany na rynkach eksportowych.

Geometry EX3 – długość, zasięg, parametry

Geometry EX3 ma 4005 mm długości, 1760 mm szerokości i 1575 mm wysokości – przy rozstawie osi 2480 mm. Wytwarza 70 kW i 180 Nm, co przy baterii 37 kW daje wg producenta zasięg 322 kilometrów. Auto można naładować od 0 do 80 proc. w mniej niż 30 minut dzięki szybkiemu ładowaniu przy użyciu prądu stałego. Auto można także ładować z domowego gniazdka.

Geely wskazuje, że nowy model posiada wydajny układ hamowania z możliwością odzyskiwania mocy, a także system kontroli temperatury akumulatora chłodzonego cieczą. W zestawie znajdują się również podwójne poduszki powietrzne, tylne czujniki parkowania i kamery, system monitorowania ciśnienia w oponach oraz ABS + EBD. Model ma być standardowo wyposażony z tyłu i z przodu w „wytrzymałe stalowe pręty antykolizyjne o wytrzymałości na rozciąganie powyżej 590 MPa”.

Geometry EX3 jest jednym z najtańszych pięciomiejscowych elektryków źródło: Geely

Geometry EX3 – wnętrze

Producent wskazuje, że wnętrze może wygodnie pomieścić pięć osób. Dwukolorowa konstrukcja w kolorze czarnym i niebieskim z przyciągającymi wzrok fluorescencyjnymi akcentami, jest dedykowana do młodszych nabywców.

W kokpicie znajduje się 10 i 25-calowym cyfrowy ekran ze wskaźnikami i 8-calowy panel informacyjno-rozrywkowy. EX3 posiada również tak zwany system G-Link firmy Geely, który obsługuje lustrzaną kopie urządzeń mobilnych, sterowanie głosowe, Wi-Fi w pojeździe i inne inteligentne aplikacje.

Geometry EX3 jest jednym z najtańszych pięciomiejscowych elektryków źródło: Geely

Pojemność bagażnika wynosi 500 litrów i można ją powiększyć do 1050 litrów po złożeniu tylnych siedzeń. W środku rozlokowano łącznie 26 schowków.

Jak pisze portal Electrive.com, pprócz nowego modelu EX3, Geometry ciężko pracowało również nad ulepszeniem swojego debiutanckiego Stromer Geometry A. W kwietniu Geely zaprezentowało nową wersję samochodu elektryczne na targach w Szanghaju. W zaprezentowanej, odświeżonej wersji zwiększono zasięg auta do 600 kilometrów (zgodnie z NEDC ). Geometry A Pro, sedan wykorzystuje teraz baterię NCM523. Wcześniej stosowano akumulatory CATL o mocy 51,9 i 61,9 kWh (odpowiednie dla 410 i 500 kilometrów wg. NEDC).

Ponadto marka ogłosiła również podczas targów, że Geometry C będzie oferowany na wybranych rynkach poza Chinami jeszcze w tym roku. Dotychczas firma nie podała większych szczegółów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię