Nowy Opel Corsa już w Polsce. Niemiecka marka uruchomiła już możliwość składania zamówień na najnowszą wersję swojego auta. Cena samochodu zaczyna się już od 77 200 złotych. Jest to o ponad 5 000 złotych więcej, niż auto kosztowało wcześniej.

Nowy Opel Corsa

Nowa wersja Opla Corsy zostanie zaprezentowana w czasie nadchodzących targów IAA Mobility w Monachium. Targi ruszają już 5 września i będą trwały przez pięć dni. Jest to jedno z największych na świecie wydarzeń związanych z mobilnością i poświęcone innowacjom technologicznym. Pierwsze zdjęcia samochodu już udostępniono. Nowy Opel Corsa otrzymał zupełnie nową stylistykę, a z przodu umieszczono panel Opel Vizor.

Tył Opla Corsy

Opel Corsa w Polsce — cena i silnik

Jeśli chodzi o polski rynek, niemiecka marka podała już oficjalne ceny nowego modelu. Zamówienia można składać jeszcze przed oficjalną prezentacją na targach IAA Mobility. Podstawowa wersja Opla Corsy zaczyna się od 77 200 zł. Opel podkreśla, że nowy samochód w wersji z silnikiem spalinowym jest także dostępny w abonamencie Simplydrive, który zaadresowano do przedsiębiorców, w cenie 650 zł netto miesięcznie. Wśród silników benzynowych znajdziemy jednostkę o mocy 75 KM, która wyposażona jest w pięciobiegową skrzynię biegów. Uzupełnia ją także silnik 100-konny z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów oraz 8-biegowym automatem.

Opel Corsa pojawia się także w wersji z silnikiem elektrycznym. Opel Corsa Electric posiada moc 156 KM. W wersji GS, auto w abonamencie dla firm Simplydrive kosztuje 1480 zł miesięcznie netto.

Opel Corsa

Design Opla Corsy

Nowy Opel Corsa przykuwa uwagę przednim panelem, w który wyposażone są wszystkie najnowsze modele niemieckiej marki – Opel Vizor. Pomiędzy światłami umieszczono czarny pas, który ma łączyć płynnie w jeden element osłonę chłodnicy, emblemat Opla – Blitz – oraz reflektory LED. Logo niemieckiej marki różni się w zależności od poziomu wyposażenia samochodu. Może ono być czarne, matowe lub w kolorze satynowego srebra.

W najnowszej odsłonie Opla Corsy optycznie większe wydają się wloty powietrza. Umieszczono je w dolnej części przedniego zderzaka. Z kolei z tyłu samochodu uwagę przykuwa nazwa Corsy. Napis pojawia się na samym środku tylnej pokrywy. W nowej odsłonie samochodu dostępny jest także lakier Grafik Grey. Jest to pierwszy raz, kiedy ten kolor można zamówić dla tego modelu. Nowego Opla Corsę można także skonfigurować w wersji z całkowicie czarnym dachem.

Opel Corsa widok z boku

Wyposażenie nowej Corsy

Nowy Opel Corsa został wyposażony w najnowocześniejszą technologię, w tym system wspomagania kierowcy. Ma on pomagać w czasie samej jazdy, a także w czasie parkowania. Samochód można wyposażyć w panoramiczną kamerę cofania wysokiej rozdzielczości, system Flank Guard, który ma pomagać przy parkowaniu i w czasie wykonywania manewrów, a także tempomat z ogranicznikiem prędkości. Ponadto nowa odsłona samochodu może mieć na pokładzie system, który będzie ostrzegał kierowcę przed kolizją wraz z opcją awaryjnego hamowania oraz wykrywał pieszych. Nowy Opel Corsa ma na swoim pokładzie zainstalowane reflektory matrycowe Intelli-LUX LED. Niemiecki Opel wprowadził je w 2019 roku w segmencie małych samochodów. Składają się one obecnie z czternastu elementów.

Tył Opla Corsy

Cyfrowy kokpit w nowej Corsie

Opel Corsa w najnowszej odsłonię może być opcjonalnie wyposażony w cyfrowy kokpit. Oparto go o technologię platformy Snapdragon Cockpit, który opracowała firma Qualcomm Technologies. Posiada on zupełnie nowy system multimedialny, wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy. Użytkownicy Apple CarPlay i Android Auto po raz pierwszy mogą podłączyć oraz naładować bezprzewodowo. Auto posiada także możliwość rozpoznawana poleceń głosowych poprzez komendę „Hey Opel”. Najnowszy Opel Corsa może aktualizować się bezprzewodowo, a system nawigacji daje możliwość skorzystania z usług online.

Wnętrze Opla Corsy

Opel Corsa Electric

Najnowszy Opel Corsa Electric będzie dostępny na polskim rynku z silnikiem o mocy 156 KM. Zasięg samochodu będzie wynosił 402 kilometry na jednym ładowaniu. Moment obrotowy samochodu to 260 Nm. Nowa Corsa będzie także dostępna w wersji z napędem hybrydowym. Będzie on oparty o układ 48-woltowy, a pod maską znajdzie się silnik o mocy 100 KM lub 136 KM. Samochód w tej wersji będzie posiadał zupełnie nową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię