SERES 5 pojawi się już w marcu ma rynku europejskim. Taką informację podała chińska marka w czasie targów motoryzacyjnych w Brukseli. Cena samochodu zaczyna się od 63 900 euro.

  • SERES 5 ma pojawić się na rynku europejskim w marcu 2023 roku
  • Cena najtańszego modelu zaczyna się od 63 900 euro
  • SERES 5 będzie dostępny w trzech wersjach

SERES 5 na rynku europejskim w marcu

Po pięciu latach rozwoju i testów SERES oficjalnie wprowadza na rynek europejski najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie swój samochód – SERES 5. Będzie on dostępny w trzech modelach (wersja Standard 2WD, wersja Premium 4WD, wersja Flagship 4WD). SERES 5 to sportowy e-SUV klasy premium.

SERES 5
SERES 5

Design SERES 5

Design SERES 5 inspirowany jest naturą – elastycznością, czystością i witalnością. Linia dachu w sposób ciągły i nieprzerwany schodzi do bagażnika, nadając pojazdowi ultra niski opór wiatru, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny i bardziej energooszczędny. SERES 5 jest dostępny w 8 kolorach zewnętrznych i 5 wewnętrznych, które można dowolnie łączyć.

SERES 5
SERES 5
SERES 5
SERES 5

SERES 5 — przyspieszenie i akumulator

Za wyglądem auta premium kryją się osiągi godne najlepszych modeli na rynku. SERES 5 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy dzięki mocy szczytowej przedniego i tylnego silnika (430KW) i szczytowemu momentowi obrotowemu na poziomie 960Nm.

Aby kontrolować przyspieszenie i stabilizować pojazd, podwozie wykonano z mocnego, lekkiego stopu aluminium. Przednie zawieszenie z podwójnymi przegubami kulowymi zwiększa wydajność układu przeciwwstrząsowego, a tylne niezależne zawieszenie typu multi-link z wahaczami trapezowymi poprawia stabilność.

Zasięg samochodu SERES 5

SERES 5 może pochwalić się wysokim zasięgiem. Wysokowydajne akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe o pojemności 80 kWh i półprzewodnikowe o pojemności 90 kWh zapewniają znaczne zasilanie i wysoką wydajność energetyczną. Dzięki temu na jednym ładowaniu model 2WD może przejechać 500 km WLTP, a 4WD 530 km WLTP. Są one kompatybilne z 95 proc. systemów ładowania dostępnych w Europie. Ponadto SERES 5 posiada inteligentnysystem szybkiego ładowania, a na kempingu funkcja V2L może zapewnić zasilanie wielu urządzeń turystycznych, takich jak kuchenki indukcyjne i ekspresy do kawy. Funkcja V2V może również pomóc w awaryjnym ładowaniu EV innych osób.

SUV jest również wyposażony w wiodący w branży silnik z magnesem trwałym.

SERES 5 i nowoczesne technologie

SERES 5 posiada również 18 funkcji wspomagających jazdę. Polecenia głosowe pozwalają kierowcy sterować wszystkim, począwszy od klimatyzacji po muzykę, pozostawiając obie ręce na kierownicy i oczy na drodze. Co więcej, SERES 5 korzysta z pięciopoziomowego systemu zarządzania bezpieczeństwem, który przeszedł testy o równowartości 5 000 000 km w ekstremalnych warunkach. 

SERES oferuje dwa rodzaje gwarancji: na 8 lat (160 000 km) gwarancji na baterię, silnik elektryczny i elektryczny system sterowania oraz na 4 lata (100 000 km) gwarancji na sam samochód. Ponadto, kierowcy SERES 5 będą mogli korzystać z całodobowej pomocy drogowej, jak również z usług online i offline.

SERES 5 i komfort z jazdy

SERES chwali się swoim inteligentnym wnętrzem dostosowanym do potrzeb klientów. Zamiast wyświetlać wszystkie funkcje na jednym centralnym ekranie, trzy z nich są rozmieszczone wokół kierowcy, aby wszystkie ważne komunikaty były widoczne jednocześnie, zapewniając dobrą widoczność pod każdym kątem.

W celu zapewnienia komfortowej jazdy przedni fotel może być regulowany na 12 różnych sposobów i jest wyposażony w różne ustawienia, takie jak wentylacja, ogrzewanie, pamięć, czy masaż. SERES 5 posiada również dwie bezprzewodowe szybkie ładowarki 40W (z przodu i z tyłu). Opcjonalna 85-calowa panorama deluxe (współczynnik pola 97,7 proc.) oferuje szeroki zakres widzenia, dając jednocześnie wrażenie przestrzeni. Wreszcie, nowe materiały wygłuszające i termoizolacyjne sprawiają, że wnętrze jest bardzo ciche niezależnie od prędkości.

— Czyniąc SERES samochodem wysokiej klasy i inteligentną marką pojazdów nowej energii, począwszy od 2016 roku, grupa konsekwentnie inwestowała ponad 10 proc. swoich całkowitych przychodów każdego roku w inteligentne technologie. Zbudowaliśmy inteligentne fabryki w standardzie Industry 4.0, opracowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek wysokowydajną baterię i szereg innych produktów związanych z samochodami elektrycznymi. Obecnie technologie te nie tylko przewodzą w Chinach, ale są uważane za najbardziej zaawansowane w skali globalnej — mówił John Zhang, prezes i założyciel SERES Group.

Seres 5 — cena

Seres podaje, że wersja standardowa 2WD to wydatek od 63 900 euro. Wersja Premium 4WD to koszt od 67 900 euro. Najwyższa flagowa wersja 4WD to z kolei wydatek od 74 900 euro.

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię