Hertz i Uber ogłosiły rozszerzenie na Europę partnerstwa z Ameryki Północnej. W jego ramach Hertz udostępni kierowcom Ubera w europejskich stolicach do 25 000 samochodów elektrycznych do 2025 roku. W ofercie znajdzie się szeroka gama aut, w tym pojazdy od Tesli i Polestar.

  • Hertz dostarczy Uberowi 25 000 samochodów elektrycznych
  • Dostawy mają ruszyć już w styczniu 2023 roku
  • Uber chce do 2030 roku być platformą zeroemisyjną

Hertz dostarczy Uberowi 25 000 aut elektrycznych

Partnerstwo jest kluczowym elementem strategii firmy Hertz, polegającej na budowie jednej z największych flot wypożyczanych samochodów elektrycznych na świecie. Hertz chce także towarzyszyć Uberowi w realizacji zobowiązania do stania się platformą o zerowej emisji w Europie i Ameryce Północnej do 2030 roku.

Z partnerstwa w Ameryce Północnej skorzystały już dziesiątki tysięcy kierowców na platformie Uber. Do tej pory, prawie 50 000 kierowców skorzystało z Tesli, realizując ponad 24 mln w pełni elektrycznych przejazdów i pokonując 260 mln mil elektrycznych.

Europejska ekspansja partnerstwa rozpocznie się od londyńskiej bazy Hertz Europe już w styczniu 2023 roku i dalej rozszerzy się na inne europejskie stolice, takie jak Paryż i Amsterdam, w minimum jednego roku. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.

— Jako największa platforma mobilności na świecie wiemy, że nasz wpływ wykracza daleko poza naszą technologię. Zmiany klimatyczne to najpilniejsze globalne wyzwanie, któremu wszyscy musimy wspólnie stawić czoła – teraz jest czas na przyspieszenie działań. Rozszerzenie naszego partnerstwa z Hertzem na Europę znacznie przyspieszy nasze przejście na zeroemisyjność, pomagając kierowcom zmniejszyć koszty eksploatacji i uporządkować transport miejski. Naszym celem jest stanie się w 100 proc. elektryczną platformą w całej Europie do 2030 roku — mówił Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera.

— Hertz nadal przyspiesza dążenie do zrównoważonego rozwoju, a nasze partnerstwo z Uberem znacznie posuwa ten cel do przodu. Udostępniając pojazdy elektryczne kierowcom rideshare, nie tylko przyczynimy się do zmniejszenia emisji w europejskich miastach, ale także rozszerzymy możliwości, by ludzie mogli doświadczyć korzyści płynących z elektryfikacji. W miarę jak Hertz inwestuje w stworzenie jednej z największych flot aut elektrycznych na świecie, nasze partnerstwo z Uberem zapewni nam dalsze prowadzenie w szybko zmieniającym się krajobrazie mobilności w całej Europie — mówi Stephen Scherr, Dyrektor Generalny w Hertz.

Hertz i współpraca z Polestarem i Teslą

W kwietniu 2022 roku Hertz i Polestar, szwedzki producent samochodów elektrycznych klasy premium, ogłosiły nowe globalne partnerstwo, które obejmuje zakup do 65 000 pojazdów elektrycznych w ciągu pięciu lat. Współpraca z Polestar opiera się o ogłoszenie Hertza z października ubiegłego roku, kiedy postanowił zaoferować swoim klientom największą flotę pojazdów elektrycznych do wynajęcia w Ameryce Północnej i jedną z największych na świecie.

W listopadzie 2021 roku Hertz podał, że złożył początkowe zamówienie na 100 000 samochodów Tesli. Zamówienie dotyczyło przede wszystkim Modelu 3. Biorąc pod uwagę, że cena najtańszszego sedana Model 3 Tesli zaczynała się wówczas od około 44 000 dolarów, zamówienie mogło być warte około 4,4 miliarda dolarów.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię