Suzuki zapowiedziało elektrycznego SUV-a – eVX. Samochód ma pojawić się w światowych salonach już w 2025 roku. Japońska marka przedstawiła model koncepcyjny na targach Auto Expo w Indiach.

  • Suzuki pokazało model koncepcyjnego elektrycznego SUV-a eVX
  • Samochód ma być produkowany od 2025 roku
  • Jego zasięg to ok. 550 km

Nowe elektryczne Suzuki eVX

Światowa premiera koncepcyjnego modelu Suzuki eVX miała miejsce w Pawilonie Maruti Suzuki na targach Auto Expo 2023, które odbywają się na przedmieściach Delhi w Indiach. eVX to całkowicie elektryczny koncepcyjny SUV, a jego wprowadzenie na rynek planowane jest na rok 2025.

Suzuki eVX

Suzuki oferuje dziś w różnych krajach świata swoje modele SUV-ów, takie jak Grand Vitara, czy S-CROSS. Nowy model Suzuki eVX łączy w sobie silne DNA marki oparte na napędzie 4×4 z zaawansowanymi funkcjami najnowszych pojazdów elektrycznych. Wygląd zewnętrzny został zaprojektowany tak, aby natychmiastowo można było poznać, że jest to SUV Suzuki. Ponadto jego celem jest przeniesienie dziedzictwa 4×4 w nową erę elektryczną.

— Jestem zachwycony, że mogę zaprezentować eVX, nasz pierwszy globalny strategiczny model auta elektrycznego. W Grupie Suzuki temat walki z globalnym ociepleniem jest priorytetowy. Promujemy szereg globalnych działań mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Suzuki będzie nadal dostarczać wartościowe produkty naszym klientom na całym świecie, optymalizując je pod kątem sposobu życia i jazdy — mówił podczas briefingu prasowego na Auto Expo 2023, Toshihiro Suzuki prezes Suzuki. 

Suzuki eVX
Suzuki eVX

Wymiary Suzuki eVX

Nowe Suzuki eVX ma 4,30 metra długości i 1,80 m szerokości. Wysokość auta to 1,60 metra. eVX ma być wyposażony w akumulator o pojemności 60 kWh i posiadać napęd na wszystkie koła. Zasięg samochodu ma wynosić 550 kilometrów, według indyjskiego standardu MIDC. 

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię