Podczas wydarzenia Chantilly Arts & Elegance pod Paryżem Grupa Volkswagen zaprezentowała model studyjny pojazdu, który zdefiniuje na nowo mobilność przyszłości na długich trasach. Przedstawiony samochód elektryczny to prototyp Innovation Experience Vehicle (IEV), który jest w stanie jeździć autonomicznie (na poziomie 5) i pokazuje kierunek, w którym mobilność będzie się rozwijać w najbliższej dekadzie. Prototyp Gen.Travel powstał, by sprawdzić reakcje klientów na nowe koncepcje i funkcjonalności. Jeśli będą one pozytywne, poszczególne funkcje mogą później trafić do pojazdów produkowanych seryjnie.

  • Volkswagen pokazał studyjny model GEN.TRAVEL
  • Auto posiada odwracane fotele tworzące salon na czterech kołach
  • Volkswagen GEN.TRAVEL jest autem czysto autonomicznym

Volkswagen GEN.TRAVEL — nowy model studyjny Volkswagena

Tworząc GEN.TRAVEL, Grupa Volkswagen opracowała pełne innowacji studium, które stanowi zupełnie nową kategorię pojazdów w portfolio premium pomiędzy sedanem a minivanem.

GEN.TRAVEL to auto autonomiczne, które zmienia kierowcę w zrelaksowanego pasażera, który zyskuje w ten sposób czas na inne czynności: pracę, relaks, rozrywkę czy rodzinę. GEN.TRAVEL pokazuje przedsmak tego, jak będzie wyglądać mobilność w przyszłości, jak będzie wyglądać jazda autonomiczna.

Dzięki strategii NEW AUTO Grupa Volkswagen definiuje mobilność dla przyszłych pokoleń – zrównoważoną i cyfrową. W dziale Volkswagen Innovation Research dalej rozwijamy tę ideę, pokazując, jak nasi klienci będą mogli doświadczać mobilności w przyszłości. Dzięki GEN.TRAVEL już dziś możemy doświadczyć tego, co będzie możliwe w najbliższej przyszłości dzięki innowacyjnej technologii: podróż od drzwi do drzwi na nowym poziomie, bez emisji i bez stresu – mówi dr Nikolai Ardey, szef Volkswagen Group Innovation.

Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL
Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL
Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

Volkswagen GEN.TRAVEL — wnętrze

Volkswagen GEN.TRAVEL ma unikatową, modułową koncepcję wnętrza, dzięki czemu można je szybko dostosować do różnych potrzeb pasażerów. W zależności od konfiguracji, w pojeździe zmieści się do czterech osób. W przypadku podróży służbowych, fotele można ustawić naprzeciw siebie, ze stolikiem pośrodku. Odpowiednie oświetlenie wnętrza atworzy przyjemne środowisko pracy i pozwoli uniknąć choroby lokomocyjnej. Konfiguracja w układzie nocnym umożliwia przekształcenie foteli w dwa łóżka, które można rozłożyć do pozycji całkowicie płaskiej.

Innowacyjny system przytrzymywania pasażerów w czasie jazdy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nawet w pozycji leżącej. System oświetlenia wnętrza Volkswagena GEN.TRAVEL jest opracowany w taki sposób, by zwiększyć produkcję melatoniny, co pozwoli pasażerom zasnąć i obudzić się w naturalny sposób. W przypadku rodzinnych wycieczek, GEN.TRAVEL może być skonfigurowany tak, aby zabawiać dzieci za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Wszystkie elementy interfejsu HMI (human-machine interface) są produkowane przy użyciu zrównoważonych materiałów, naturalnych lub pochodzących z recyklingu.

Wnętrze studyjnego modelu autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

Nadwozie Volkswagena GEN.TRAVEL

Futurystyczne kształty nadwozia Volkswagena GEN.TRAVEL można podzielić na dwie części – oszklona część łączy się płynnie z dolną partią, która kryje wszystkie technikalia. Dolna krawędź okien znajduje się bardzo nisko, dzięki czemu widoczność z kabiny jest bardzo dobra. Świetne wygłuszenie sprawia, że do pasażerów nie docierają niemal żadne odgłosy z zewnątrz. Unoszone do góry drzwi ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

By zmaksymalizować komfort jazdy, GEN.TRAVEL został wyposażony w aktywne zawieszenie eABC, które podczas jazdy analizuje ruchy pionowe i poprzeczne, pojawiające się podczas przyspieszania, hamowania czy pokonywania zakrętów. Na tej podstawie dopasowuje sposób swojej pracy.

Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL
Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL
Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL
Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię