Volkswagen ID.7 jest już dostępny w Polsce. Niemiecki producent przedstawił cennik swojego elektryka. Cena flagowca zaczyna się od 284 290 złotych, a pierwsze egzemplarze trafią w ręce polskich kierowców wiosną przyszłego roku.

Volkswagen ID.7 w Polsce

Volkswagen ruszył w Polsce z przyjmowaniem zamówień na swojego elektryka. Pierwsze egzemplarze Volkswagena ID.7 w Polsce, trafią w ręce klientów w pierwszym kwartale 2024 roku. Model będzie dostępny do zamówienia w trzech odmianach. Wersja Pro będzie posiadać akumulator o pojemności 77 kWh. Na jednym ładowaniu samochód będzie mógł przejechać do 621 km (wg WLTP). Z kolei większy akumulator będą posiadały wersje Pro S i GTX. Zamontowana w nich będzie bateria o pojemności 86 kWh. Volkswagen ID.7 Pro S ma jednym ładowaniu akumulatora będzie mógł przejechać nawet do 700 km.

Volkswagen ID.7 w Polsce — ceny

Cena Volkswagena ID.7 w Polsce zaczyna się od 284 290 zł. W tej cenie można kupić odmianę podstawową Pro. Wyposażono ją w akumulator o pojemności 77 kWh. Oferta z czasem zostanie poszerzona o wersję Pro S, która będzie posiadać akumulator 86 kWh. Wersja GTX, która jako ostatnia pojawi się w sprzedaży, będzie posiadała napęd na cztery koła. Volkswagen ID.7 w standardzie posiada reflektory LED, wyświetlacz head-up, 19-calowe felgi, kamerę cofania, a także w pełni automatyczną oraz dwustrefową klimatyzację. W środku znajdziemy ponadto cztery gniazda USB-C, a także podgrzewane przednie fotele.

Volkswagen ID.7 – wyposażenie

Volkwagen ID.7 w wersji Pro w standardzie wyposażono m.in. w reflektory LED, automatyczną klimatyzację oraz automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne. Samochód posiada ponadto czujnik deszczu, system Light Assist z automatycznymi światłami drogowymi. W standardzie znajdziemy także podgrzewaną kierownicę, system Area View oraz trzystrefową klimatyzację.

Opcjonalnie, do wyboru są także fotele Ergo Active. W wersji z klimatyzacją doposażone je także w funkcję masażu. Samochód posiada także system audio Harman Kardon, aktywne zawieszenie DCC, panoramiczny dach z możliwością przyciemnienia szyby, a także system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej. Koła samochodu zaopatrzono w felgi o średnicy 20 cali, system Park Assist Plus z pamięcią i matrycowe reflektory HD LED Matrix.

Volkswagen ID.7 Pro ma pięć wariantów kolorystycznych:

  • standardowy szary Moonstone Grey,
  • biały Glacier White,
  • srebrny Scale Silver,
  • czarny Grenadilla Black,
  • niebieski Aquamarine Blue.

Volkswagen ID.7 i poszukiwanie słońca

Najnowszy Volkswagen ID.7 posiada innowacyjny system klimatyzacji, który ma zdolność samoczynnego reagowania na temperaturę. Wszystko dzięki specjalnemu czujnikowi, który zainstalowano w okolicy przedniej szyby. Posiada on zdolność wykrywania kąta padania promieni słonecznych. Ma to szczególne znaczenie przy wysokich temperaturach otoczenia. Wówczas to, kiedy promienie słoneczne doświetlają jedną stronę samochodu, samochód odpowiednio ustawia klimatyzację.

Nowa platforma MEB

Wraz z modelem ID.7 Volkswagen po raz kolejny demonstruje zalety i wszechstronność swojej modułowej platformy napędu elektrycznego (MEB).Dzięki krótkim zwisom i długiemu rozstawowi osi, elektryczny sedan oferuje przestronne wnętrze, a także sporo miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.

Bagażnik jest w stanie pomieścić bagaże o łącznej pojemności do 532 litrów. Kompaktowa jednostka napędowa jest zamontowana z tyłu pojazdu i zapewnia moc 210 kW (286 KM) oraz moment obrotowy 545 Nm. Pomimo długości wynoszącej prawie pięć metrów, ID.7 posiada promień skrętu wynoszący zaledwie 10,9 metra. Średnie zużycie energii szacowane jest w przedziale 16,3 – 14,1 kWh na 100 km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię