Rada Dyrektorów Volvo Cars powołała Jima Rowana na stanowisko dyrektora generalnego i prezesa. Rowan wcześniej pracował m.in. dla Dysona.

  • Volvo będzie mieć nowego prezesa – Jima Rowana
  • Jim Rowan wcześniej pracował m.in. dla Grupy Dyson
  • Jim Rowan obejmie stery w Volvo od marca 2022 roku

Nowy prezes Volvo

Jim Rowan dołączy do Volvo 21 marca 2022 r. jako dyrektor generalny i prezes. Rowan jest obecnie dyrektorem generalnym i członkiem zarządu Ember Technologies, a wcześniej był dyrektorem generalnym Grupy Dyson. Zastąpi on Håkana Samuelssona, który po raz pierwszy dołączył do Volvo Cars jako członek zarządu w 2010 r., a od października 2012 r. pełni funkcję dyrektora generalnego i prezesa. Jego umowa z Volvo wygasa w 2022 roku. Volvo podkreśla, że Jim Rowan ma duże doświadczenie w branży oprogramowania, transformacji cyfrowej i innowacyjnych produktach konsumenckich.

Nowy prezes Volvo – ze świata technologii do motoryzacji

Jim Rowan ma wnieść ze sobą ponad trzy dekady globalnego doświadczenia w sektorach konsumenckim i technologicznym. Pracował również intensywnie nad cyfryzacją, inżynierią i łańcuchami dostaw, co będzie cenne dla przyszłości Volvo, aby firma mogła realizować strategiczne ambicje. Kiedy pracował w Grupie Dyson, przyspieszył strategię e-commerce firmy, wprowadził na rynek nowe, innowacyjne produkty i zwiększył udział Dysona na rynku światowym. Przed Dysonem był także dyrektorem operacyjnym w BlackBerry. Obecnie Rowan jest starszym doradcą globalnej firmy inwestycyjnej KKR oraz członkiem Komitetu Akcjonariuszy Henkel AG – niemieckiej firmy technologicznej.

Bardzo się cieszę, że mogę powitać Jima Rowana jako nowego dyrektora generalnego Volvo Cars. Volvo Cars przechodzi gwałtowną transformację cyfryzacji, dlatego chcieliśmy zaangażować kogoś z doświadczeniem, spoza branży motoryzacyjnej. Jim jest odpowiednią osobą, która przyśpieszy transformację Volvo — powiedział Eric Li, prezes zarządu Volvo Cars.

Chciałbym skorzystać z okazji, aby szczerze podziękować Håkanowi Samuelssonowi za jego zaangażowanie i determinację w ciągu ostatnich dziesięciu lat w Volvo Cars. Håkan wraz ze swoim zespołem zarządzającym, stworzył odnowioną i silną linię produktów. Przywrócił Volvo na pozycję marki premium, która jest dobrze przygotowana na przyszłość – kontynuował Li.

Håkan Samuelsson pozostanie na swoim stanowisku aż do startu Jima Rowana w marcu. Håkan będzie nadal pełnił funkcję prezesa Polestar Automotive Holding UK Limited, aby przeprowadzić firmę przez proces upublicznienia spółki.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię