Bolt podsumował, jak Polacy korzystali z aplikacji miejskiej mobilności w 2021 roku. W tym roku rekordowe trasy pokonały nie tylko Polki i Polacy, ale także mieszkanki i mieszkańcy innych europejskich i afrykańskich krajów.

  • Rekordowy przejazd Boltem w Polsce wyniósł 160 km
  • Polacy najczęściej zamawiają pad thai
  • Polacy najczęściej zamawiali Bolta 16 października

Najdłuższy przejazd Boltem w Polsce – 160 km

Najdłuższy przejazd Boltem w Polsce wynosił 160 kilometrów. Jest to mniej więcej tyle, ile wynosi trasa z Warszawy do Lublina. Polski rekord pod względem liczby przejazdów w 2021 roku, to 727 przejazdy – oznacza to, że rekordzista odbywał niemal codziennie dwa kursy. W skali świata na podium znalazł się klient Bolta z Baku w Azerbejdżanie. Osoba odbyła łącznie 1116 przejazdów Boltem. W Kampali w Ugandzie użytkownik Bolta pokonał rekordową, łączna liczbę 513 kilometrów. Najpopularniejszym dniem na zamawianie taksówki Bolt w Polsce w tym roku był 16 października, kiedy liczba przejazdów była ponad dwukrotnie większa niż przeciętnego dnia. Do najpopularniejszych miejsc docelowych w Polsce należą:

  1. dworce kolejowe i autobusowe,
  2. centra handlowe,
  3. lotniska.

Największy fan miejskich hulajnóg Bolt mieszka w Sztokholmie

Mieszkaniec lub mieszkanka szwedzkiej stolicy wykonali 1063 przejazdów w 2021 roku. Najdłuższe przejazdy hulajnogą mają około 30 km i obok Tallina, Wilna czy Monachium miały miejsce także w Warszawie. Ponadto dane Bolt z 2021 pokazują, że w około 10 proc. klienci wybrali przejazd jednośladem, zamiast samochodem w przypadku krótszych tras.

Na polskich talerzach króluje pad thai

W aplikacji Bolt Food najczęściej zamawianą potrawą w 2021 roku było danie kuchni tajskiej przyrządzane na bazie makaronu i warzyw, czyli pad thai (prawie 30 000 zamówień). Na podium znalazł się również kebab w picie i koreański smażony kurczak. W tygodniu najwięcej dań zamawianych jest w porze lunchu, około południa, w weekendy jemy natomiast później, około 3 po południu. Rekordzistka lub rekordzista wypróbował aż 137 restauracji. Rekord wartości zamówienia padł w RPA, gdzie klient lub klientka zapłacił ponad 2 000 euro.

Bolt Market zyskuje klientów

Ekspresowe dostawy zakupów w aplikacji Bolt są dostępne w Polsce od niecałego miesiąca, ale widoczne są już ciekawe trendy w obszarze zamówień. Zakupy w Bolt Market na pewno pomagają w uzupełnieniu zapasów energetycznych – rekordzista zamówił w sumie 12 litrów napojów z kategorii „energetyki”. Wygląda też na to, że użytkownicy Bolt Market lubią niespodzianki – w jednym ze zrealizowanych zamówień były aż 32 sztuki czekoladowych deserów z zabawką ukrytą w środku. Podium w skali europejskiej pod kątem liczby złożonych zamówień zajął mieszkaniec lub mieszkanka Tallina, który skorzystał z 15 minutowej dostawy zakupów spożywczych aż 132 razy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię