Od 2023 roku BMW Group we współpracy z AirConsole wprowadzi do samochodu gry rekreacyjne. Gry dostarczane przez AirConsole idealnie pasują do zakrzywionych wyświetlaczy montowanych w nowych BMW. Grami będzie można sterować przy pomocy smartfonów.

  • BMW zawiązało współpracę z AirConsole
  • Od 2023 roku w nowych samochodach BMW będą instalowane gry
  • Gry będzie można obsługiwać przy użyciu smartfona

Gry w samochodach BMW

Współpraca pomiędzy AirConsole i BMW Group umożliwi od przyszłego roku instalowanie gier rekreacyjnych w nowych samochodach BMW. AirConsole to platforma do gier, którą można idealnie dopasować do zakrzywionego wyświetlacza BMW i która oferuje duży wybór gier. Gry są uruchamiane bezpośrednio w systemie rozrywki samochodu. Technologia AirConsole umożliwia błyskawiczne dostarczanie gier w trybie over-the-air i sterowanie nimi za pomocą smartfonów.

— Dzięki AirConsole korzystamy z najnowszych technologii chmurowych w połączeniu z szeroką gamą gier rozrywkowych. Dzięki temu każda sytuacja oczekiwania w samochodzie, jak np. podczas ładowania, zmieni się w chwilę relaksu — powiedział Stephan Durach, starszy wiceprezes BMW Group Connected Company Development.

Wnętrze samochodu BMW z wyświetlaną grą AirConsole na wyświetlaczu

Konsola do gier w BMW — wszystko dzięki smartfonowi i ekranowi

Konfiguracja rozgrywki za pomocą AirConsole jest bardzo łatwa. Potrzeba do tego jedynie smartfona, który pełni rolę kontrolera, oraz zakrzywionego wyświetlacza BMW. Połączenie między smartfonem a samochodem można nawiązać na przykład poprzez zeskanowanie kodu QR na zakrzywionym wyświetlaczu. Następnie można od razu przystąpić do gry. BMW Group wybrała N-Dream jako partnera w ramach programu BMW Startup Garage.

– Jesteśmy bardzo dumni, że we współpracy z BMW, możemy być pionierami w dziedzinie gier samochodowych i z niecierpliwością czekamy na rozwój nowych gier do rozrywki samochodowej. Nasza wyrafinowana architektura w połączeniu z łatwą dostępnością naszej platformy zmieni sposób, w jaki ludzie korzystają z rozrywki w swoich samochodach – mówił Anthony Cliquot, dyrektor generalny firmy N-Dream, będącej właścicielką marki AirConsole.

Wnętrze samochodu BMW z wyświetlaną grą AirConsole na wyświetlaczu

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię