Volkswagen chce mocniej wejść w rynek carsharingu. Grupa Volkswagen nawiązała współpracę z firmą MILES Mobility. MILES nabył od Volkswagen Passenger Cars spółkę UMI Urban Mobility International, a wraz z nią działalność w zakresie carsharingu WeShare. Firma włączy ją do swojego istniejącego portfolio. 

  • MILES zamówił 10 000 aut elektrycznych Volkswagena
  • Volkswagen sprzedał WeShare na rzecz spółki MILES
  • WeShare posiada obecnie 2000 aut elektrycznych Volkswagena

Volkswagen i współpraca z MILES

Obie strony nie ujawniają jednak wartości transakcji. Również w ramach nowego partnerstwa MILES zamówił ponad 10 000 całkowicie elektrycznych pojazdów marek Audi, Cupra i Volkswagen Passenger Cars, których dostawa ruszy od 2023 roku. W ten sposób Volkswagen chce jeszcze mocniej uczestniczyć w szybko rosnącym rynku nowych usług mobilności.

– Nowe usługi mobilności, takie jak modele subskrypcji samochodów i carsharing, cieszą się dużym popytem. Jest to trend, w którym chcielibyśmy jeszcze bardziej uczestniczyć. Z silnym partnerem do obsługi floty i z pojazdami różnych marek Grupy Volkswagen, carsharing stanie się dostępny dla jeszcze szerszego spektrum klientów. Cieszymy się, że w MILES znaleźliśmy idealnego partnera, którego portfolio będzie można zarezerwować za pośrednictwem platformy samochody Volkswagena. Klienci WeShare będą więc mogli korzystać z usług car sharingu w ośmiu niemieckich miastach – mówi dr Christian Dahlheim, prezes zarządu Volkswagen Financial Services AG.

MILES działa obecnie w Berlinie, Bonn, Düsseldorfie, Duisburgu, Hamburgu, Kolonii, Monachium i Poczdamie. Jesienią 2022 roku dodano dwie nowe lokalizacje w Brukseli i Gandawie. W ramach przyszłej integracji planowana jest dalsza ewolucja floty MILES proporcjonalnie do elektryfikacji Grupy Volkswagen. WeShare eksploatuje obecnie około 2 000 całkowicie elektrycznych pojazdów Volkswagen ID.3 i ID.4 w swoich lokalizacjach w Berlinie i Hamburgu – z łączną liczbą ponad 200 000 użytkowników. Obecna flota MILES składa się z kolei z ponad 9 000 samochodów, z których około 70 procent jest dostarczanych przez Grupę Volkswagen.

– Elektryfikacja floty jest kluczowym filarem strategii MILES na drodze do zrównoważonego transportu miejskiego. Dzięki przejęciu WeShare i jego integracji z ekosystemem MILES robimy znaczący krok we właściwym kierunku. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą wieloletnią współpracę z Grupą Volkswagen poprzez to partnerstwo w zakresie mobilności – Oliver Mackprang, prezes zarządu MILES Mobility GmbH.

Volkswagen i kupno Europcar

Wraz ze swoimi partnerami Attestor i Pon Holding, Grupa Volkswagen niedawno nabyła firmę Europcar zajmującą się wynajmem samochodów. Firma ta będzie kolejnym kluczowym filarem przyszłej platformy mobilności Volkswagena. Celem takiego działania jest oferowanie klientom szerokiego spektrum różnych usług mobilnościowych: od carsharingu po abonament samochodowy na kilka miesięcy. Platforma będzie również otwarta na dostawców spoza Grupy Volkswagen, takich jak MILES, w celu zwiększenia efektu skali i korzyści dla klientów. W ten sposób Grupa zamierza uczestniczyć w globalnie rosnącym rynku usług mobilności.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię