Ładowarki Shell Recharge dostępne w Polsce. Stanęły one na trzech stacjach sieci Shell. Każde z urządzeń wyposażono w dwa punkty ładowania. Shell chce w najbliższym czasie zbudować 13 kolejnych ładowarek. Do końca 2027 roku ma w Polsce powstać 75 ultraszybkich ładowarek z 150 punktami ładowania.

Ładowarki Shell Recharge w Polsce

Shell uruchomił w Trzciance i Sękocinie Starym, a także w Radomsku swoje ładowarki Shell Recharge. Są to pierwsze punkty marki Shell Recharge w Polsce. Użytkownicy mają możliwość korzystania z nich przy użyciu aplikacji mobilnej Shell Recharge oraz karty flotowej Shell Card. Można na nich płacić także poprzez zeskanowanie kodu QR, albo płacąc zwykłą kartą. 

Shell planuje rozwój sieci Shell Recharge w Polsce, a trzy pierwsze punkty to dopiero początek. Paliwowy gigant współpracując z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma łącznie uruchomić 75 ultraszybkich ładowarek z 150 punktami ładowania. Wydarzy się to jeszcze do końca 2027 r. 

Na całym świecie Shell chce posiadać ok. 70 000 publicznych punktów ładowania i to już do 2025 roku. W 2030 roku ma być ich 200 000.

Stacje paliw to nie jedynie miejsca, w których Shell chce budować swoje punkty ładowania. Tzw. destination points, które ulokowane będą poza ich obrębem, także wpisane są w strategię firmy. W przyszłym roku ładowarki marki Shell Recharge pojawią się w lokalizacjach szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers. W Polsce jest ona obecna w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu.

Współpraca Shell z IONITY

Shell we współpracy w IONITY posiada obecnie 29 punktów zlokalizowanych przy drogach szybkiego ruchu. Klienci biznesowi posiadający kartę Shell Card EV mogą korzystać łącznie z ponad 4400 miejsc ładowania. Wszystko dzięki partnerstwom z GreenWay, EV+, Power Dot, Elocity, Noxo Energy, a także wieloma innymi. W ostatnim czasie Shell nawiązał współpracę z Budimexem, a także Columbus Energy. W skali całej Europy Shell ma w ramach Shell Recharge, a także sieci partnerskich łącznie 600 tys. punktów ładowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię