PKN Orlen chce rozwijać sieć stacji ładowania w Europie. Do 2026 roku polska firma chce uruchomić 434 stacje ładowania na terenie Niemiec. Obecnie Grupa Orlen posiada w Polsce już 470 takich obiektów. Koncern umożliwia także naładowanie samochodu w 63 lokalizacjach w Niemczech oraz Czechach.

  • Orlen zbuduje w Niemczech do 2026 roku 434 stacji ładowania
  • W Polsce Grupa Orlen chce mieć 1000 stacji ładowania do 2030 roku
  • Obecnie Grupa Orlen posiada w Polsce 470 stacji ładowania aut elektrycznych

Orlen rozwija sieć ładowania aut elektrycznych

PKN Orlen uruchomił zapytanie ofertowe na realizację studium wykonalności pod wielostanowiskowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W komunikacie firma podkreśla, że przetarg jest otwarty dla wszystkich firm, które spełniają wymogi formalne. Możliwość zgłoszenia jest dostępna na platformie zakupowej koncernu. W kolejnych miesiącach PKN Orlen będzie poszukiwał na rynku m.in. doradztwa technicznego, realizacji prac budowlanych czy dostaw urządzeń. Planowany zakup usług ma na celu umocnienie pozycji Orlenu w branży polskich operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania.

– Konsekwentnie realizujemy wyznaczone w naszej strategii cele i wspieramy rozwój e-mobilności. Reagujemy też na oczekiwania, które stawia przed nami zarówno rynek, jak i nasi klienci. Dlatego właśnie planujemy dalszy rozwój stacji ładowania, których na terenie naszego kraju do końca dekady będziemy mieć przynajmniej 1 000. Nasze plany rozwoju w sektorze elektromobilności obejmują także budowę 434 takich obiektów, czyli aż 868 punktów ładowania, na terenie Niemiec, gdzie jako Grupa posiadamy już blisko 600 stacji tankowania pojazdów – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Orlen zbuduje stacje ładowania w Niemczech

W całej Grupie Orlen na terenie Polski już teraz funkcjonuje 470 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie na polskim rynku dominującym typem stacji ładowania są urządzenia wykorzystujące prąd przemienny (AC) o małej mocy, a płocki koncern chce budować swoją przewagę, poszerzając ofertę urządzeń ładujących prądem stałym (DC).

– Na polskich stacjach koncernu funkcjonuje obecnie blisko 140 stacji szybkiego ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 2 o mocy do 50kW. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy Orlen wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS, a także AC Typ 2, obsługujące prawie wszystkie, dostępne na świecie, typy samochodów elektrycznych. W Niemczech i Czechach działa 86 szybkich stacji ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 8 o normalnej mocy do 50kW – pisze Orlen w komunikacie.

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię