Pierwszy Porsche Charging Lounge został otwarty. Niemiecki producent samochodów premium planuje uruchomić własne stacje szybkiego ładowania wzdłuż najważniejszych tras w Europie, oferując najwyższej jakości doświadczenie ładowania. Pierwszą stację Porsche Charging Lounge otwarto w pobliżu Bingen am Rhein.

Porsche Charging Lounge — tak Porsche buduje swoją sieć ładowania peemum

Porsche Charging Lounge posiada sześć stacji szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 300 kW i cztery punkty ładowania prądem zmiennym o mocy 22 kW. Kolejne salony Porsche Charging Lounge powstaną w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Punkty ładowania powstaną w pobliżu ruchliwych tras o dużym natężeniu ruchu. Otwarte będą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ich zaletą ma być wysoka wydajnością ładowania, komfortowa atmosfera i wygodne, centralne rozliczanie kosztów ładowania.

Będzie ładowanie 400 kW

Ładowarki montowane w Porsche Charging Lounge wyprodukowano w zakładach południowotyrolskiej firmy – Alpitronic. Stacje szybkiego ładowania zapewniają obecnie maksymalnie 300 kW, ale można je będzie zmodernizować, aby zapewnić jeszcze wyższe prędkości ładowania. Na początku przyszłego roku powinno być możliwe osiągnięcie mocy 400 kW na punkt ładowania.

Porsche Charging Lounge

Unikalny design Porsche Charging Lounge

Konstrukcja ekskluzywnych stacji szybkiego ładowania podkreśla ich szczególny charakter. Pilotażowa stacja w Bingen zapewnia podgląd tego, jak ten projekt może wyglądać w przyszłości. Smukły dach, łączy punkty ładowania z budynkiem. Salon jest przeszklony od podłogi do sufitu, tworząc płynne przejście między wnętrzem a tym co znajduje się na zewnątrz. Jasne kolory i jasne drewno mają zapewnić atmosferę sprzyjającą dobremu samopoczuciu.

Pierwszy na świecie Porsche Charging Lounge jest ogrzewany i klimatyzowany przez pompę ciepła. Pompa działa bez użycia paliw kopalnych. Część energii elektrycznej dostarcza system ogniw fotowoltaicznych na dachu. Cyfrowe zarządzanie budynkiem optymalizuje zużycie energii, na przykład poprzez automatyczne przyciemnianie oświetlenia, gdy w środku nie ma gości.

Wnętrze Porsche Charging Lounge

W części wypoczynkowej znajdują się nowoczesne urządzenia sanitarne, a także duży wybór napojów bezalkoholowych i przekąsek. Płatności można dokonywać za pomocą kart debetowych i kredytowych, a także Apple Pay lub Google Pay. Dostępne są również media analogowe i cyfrowe oraz sieć WiFi.

Punkt zintegrowany z aplikacją

Porsche Charging Lounges zintegrowano z usługą Porsche Charging Service. Stacje są wyświetlane w systemie nawigacji. Centralne rozliczanie obsługuje Porsche. Dzięki usłudze Porsche Charging Service cena ładowania wynosząca 33 centy za kilowatogodzinę jest tak samo niska, jak w przypadku innych stacji szybkiego ładowania w sieci Porsche. Aby uzyskać dostęp do stacji ładowania i strefy wypoczynkowej, trzeba posiadać identyfikator Porsche ID.

Identyfikator należy powiązać z samochodem. Jeśli numer rejestracyjny jest zapisany w Porsche ID, szlaban otworzy się sam. Wszystko dzięki możliwości automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Numer rejestracyjny samochodu można wygodnie zapisać w aplikacji MyPorsche. Alternatywnie, klient może użyć swojej karty Porsche Charging Card lub kodu QR z aplikacji MyPorsche, aby uzyskać dostęp zarówno do serwisu, jak i salonu.

Porsche Charging Service

Stacje szybkiego ładowania Porsche są uzupełnieniem kompleksowych inwestycji, które producent samochodów sportowych poczynił w ostatnich latach, aby przyspieszyć przejście na samochody elektryczne. Usługa Porsche Charging Service umożliwia dostęp do punktów ładowania różnych dostawców na całym świecie.

Sieć obejmuje obecnie ponad 436 000 punktów ładowania w ponad 20 krajach europejskich. Obejmuje to prawie 25 300 punktów ładowania o mocy ładowania ponad 150 kW DC oraz ponad 500 punktów szybkiego ładowania w sieci IONITY w Europie. W ubiegłym roku Porsche uczestniczyło w kolejnej rundzie finansowania tego wspólnego przedsięwzięcia.

Porsche Taycan na Porsche Charging Lounge

Ponad 600 dealerów Porsche wniosło znaczący wkład w rozbudowę światowej sieci infrastruktury ładowania, w ramach której do tej pory uruchomiono ponad 1000 wysokowydajnych punktów ładowania dla klientów. Chiny posiadają sieć z prawie 300 punktami ładowania. We współpracy z różnymi partnerami, ponad 400 punktów ładowania zostało również uruchomionych na przykład w Hiszpanii, Włoszech, Korei, Japonii i Brazylii. W Ameryce Północnej Porsche korzysta z sieci Volkswagen Group of America. Electrify America oferuje obecnie ponad 3500 punktów szybkiego ładowania na ponad 800 stacjach.

Porsche rozszerza również infrastrukturę ładowania prądem zmiennym – dzięki Porsche Destination Charging. W 86 krajach znajduje się już ponad 5000 punktów ładowania w luksusowych lokalizacjach, szczególnie popularnych wśród klientów Porsche. Oczekuje się, że do końca 2025 r. liczba ta przekroczy 7500. Ładowarki o mocy 22 kW zamiast 11 kW wykorzystano już w nowych lokalizacjach w Europie. Stacje, które już istnieją, ulegną stopniowej modernizacji.

Ładowanie samochodu Porsche

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię