Porsche i UP.Labs wspólnie założyli swoją pierwszą firmę. Startup Pull Systems z siedzibą w Los Angeles opracowuje rozwiązanie typu machine-learning-as-a-service do przechwytywania i analizowania danych z pojazdów.

  • Porsche i UP.Labs tworzą nowa spółkę – Pull Systems
  • Startup będzie zajmował się opracowywaniem narzędzi do analityki danych
  • Porsche inwestuje w startupy od 2016 roku

Porsche tworzy nową firmę do analityki danych

Inteligentna platforma Pull Systems ma na celu szybkie i łatwe generowanie ważnych informacji o pojeździe, takich jak stan baterii pojazdu lub elektroniki zasilającej. Zespół został uruchomiony w 2022 roku i składa się z ekspertów z branży motoryzacyjnej, a swoją siedzibę ma w Kalifornii i Niemczech. Uruchomienie Pull Systems zostało ogłoszone na targach South by Southwest. Utworzenie firmy musi jeszcze zostać zatwierdzone przez właściwe organy antymonopolowe.

Pull Systems to pierwszy startup, który powstaje ze współpracy Porsche z amerykańską firmą UP.Labs – laboratorium venture firmy inwestycyjnej UP.Partners zajmującej się mobilnością.

— Dzięki UP.Labs poszerzamy nasz cyfrowy ekosystem o zewnętrzne laboratorium. W ten sposób wzmacniamy kompetencje cyfrowe Porsche i wchodzimy w wymianę z międzynarodowymi talentami i ich know-how — mówił Lutz Meschke, wiceprezes zarządu Porsche AG i członek zarządu ds. finansów i IT.

UP.Labs i Porsche wspólnie planują utworzenie sześciu nowych firm do 2025 roku – z innowacyjnymi i niestandardowymi modelami biznesowymi wokół kluczowych tematów mobilności, które są strategiczne dla Porsche i całej branży. Pull Systems, którego pierwszą rundę inwestycyjną poprowadził UP.Partners, jest pierwszą z tych firm i ma na celu wyznaczenie nowych standardów w zakresie analityki opartej na danych, aby zwiększyć doświadczenie związane z produktem.

Porsche i startupy

Porsche jest aktywnym uczestnikiem ekosystemu startupów od 2016 r. i współpracuje w ramach partnerstwa z wieloma różnymi firmami. Startupy korzystają z bliskości Porsche, ale wybierany projekty mają mieć potencjał skalowania na wolnym rynku. UP.Labs jest częścią ekosystemu UP.Partners, do którego należą także UP.Ventures i UP.Summit.

— Kluczowe jest nie tylko uruchamianie projektów napędzających wartościowy rozwój technologiczny, ale także myślenie o stojącym za nimi aspekcie biznesowym. Cieszę się na nowe wyzwanie, jakim jest dalszy rozwój Pull Systems wspólnie z Porsche i UP.Labs. Połączymy nasze kompetencje, aby pozytywnie przekształcić przyszłość mobilności — mówi John Kuolt, założyciel i CEO UP.Labs.

Porsche dąży do rozbudowy ekosystemu startupów, aby zwiększyć swoją siłę innowacyjną. Oprócz współpracy z UP.Labs, która koncentruje się na kluczowych kwestiach strategicznych, producent samochodów sportowych wykorzystuje różne inne instrumenty: jednostka Porsche Ventures inwestuje bezpośrednio w obiecujące firmy. Program akceleracyjny APX, wspólne przedsięwzięcie Porsche i koncernu medialnego Axel Springer, służy do dalszego rozwoju firm, które znajdują się jeszcze we wcześniejszej fazie rozruchu. Ponadto Porsche jest partnerem otwartej platformy „Startup Autobahn”.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię