Elektryczne Audi e-tron trafiło do managerów i sportowców Bayernu Monachium. Trzydziestu pracowników Audi miało okazję dostarczyć nowe elektryczne samochody służbowe z Audi Forum w Ingolstadt do siedziby FC Bayern Monachium przy Säbener Straße i osobiście przekazać piłkarzom klubu. W siedzibie Bayernu odbyło się spotkanie z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem.

  • Audi przekazało samochody elektryczne działaczom i piłkarzom Bayernu Monachium
  • Auta odebrał m.in. Oliver Kahn
  • Od 2011 roku Audi jest udziałowcem Bayernu Monachium

Audi przekazało elektryczne Audi e-tron Bayernowi Monachium

Tegoroczne oficjalne przekazanie nowej floty pojazdów nie odbyło się jak zwykle w Ingolstadt, ale na Säbener Straße w Monachium. Trzydziestu pracowników Audi cieszyło się z wyjątkowej możliwości przewiezienia 15 aut elektrycznych do Monachium i dostarczenia ich bezpośrednio do zawodowców z Bayernu – co było pierwszym tego typu wydarzeniem dla zawodników i działaczy mistrza Niemiec.

Pracownicy mieli okazję spotkać się z członkami zarządu FC Bayern, Oliverem Kahnem i Andreasem Jungiem. Giovane Élber oprowadził ich również po boisku treningowym o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych.

Audi RS e-tron GT1 FC Bayern concept
Audi RS e-tron GT1 FC Bayern concept

Audi wspiera FC Bayern Monachium od 2002 roku

Zawodnicy i urzędnicy FC Bayern jeżdżą teraz jako samochodami służbowymi całkowicie elektrycznymi modelami premium Audi RS e-tron GT1 lub Audi Q4 e-tron i Audi e-tron Sportback. Audi RS e-tron GT1 FC Bayern concept został zaprezentowany podczas przekazania pojazdu, a jego wyjątkowy, jubileuszowy design upamiętnia 20-lecie współpracy pomiędzy firmami. Przednia część nadwozia i dach przypominają „jubileuszową koszulkę Bayernu”, a z tyłu umieszczono herb klubu FC Bayern Monachium.

Od 2002 roku Audi wspiera najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski. Od 2011 roku marka jest także udziałowcem FC Bayern München AG. W 2021 roku Audi zaczęło wspierać także drużynę kobiet FC Bayern.

Piłkarze Bayernu Monachium odebrali elektryczne Audi e-tron
Audi RS e-tron GT1 FC Bayern concept

Szef marki Audi Henrik Wenders mówi: „To partnerstwo pokazuje, jak dwie silne marki autentycznie kształtują przyszłość. Gdy wyobraźnia i pasja łączą się ze sobą, efektem są wielkie osiągnięcia. To właśnie łączy FC Bayern i Audi”. Reprezentujący Audi, Philipp Noack (szef sprzedaży Niemcy) i Christian Schüller (szef marketingu sportowego Football) przekazali nowe pojazdy piłkarzom FC Bayern.

FC Bayern ma szczęście, że już od ponad 20 lat ma u swego boku Audi jako niezawodnego partnera. Łączy nas to, że stale dążymy do perfekcji i zawsze myślimy przyszłościowo – na przykład w kwestii mobilności – mówił Oliver Kahn, prezes zarządu FC Bayern Monachium.

Piłkarze Bayernu Monachium odebrali elektryczne Audi e-tron
Piłkarze Bayernu Monachium odebrali elektryczne Audi e-tron
Piłkarze Bayernu Monachium odebrali elektryczne Audi e-tron

Elektryczna przyszłość Audi

Audi zwiastowało swoją elektryczną przyszłość około cztery lata temu, prezentując model Audi e-tron. Od tego czasu, firma konsekwentnie realizowała swoją mapę drogową i obecnie posiada w ofercie osiem modeli elektrycznych. Do 2026 roku marka będzie ich miała ponad 20.

We wrześniu 2020 roku, FC Bayern i Audi rozpoczęły wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności. Od tego czasu, flota klubu jest stale elektryfikowana. Wielu członków zespołu i kierownictwa klubu porusza się obecnie po drogach pojazdami całkowicie elektrycznymi. Zupełną nowością jest tu Audi Q8 e-tron, które zostało odsłonięte 9 listopada br. Jako najwyższy model w portfolio elektrycznych SUV-ów i crossoverów, auto może pochwalić się zoptymalizowaną koncepcją napędu, poprawioną aerodynamiką, wyższą wydajnością ładowania i rozszerzoną pojemnością akumulatorów.

Piłkarze Bayernu Monachium odebrali elektryczne Audi e-tron

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię