Audi Q6 e-tron ma opóźnienie. Premiera nowego samochodu, która miała mieć miejsce jeszcze w tym roku, została przełożona na 2024 rok. Warto przypomnieć, że nowe Q6 e-tron miało być pierwszym samochodem, zbudowanym na najnowszej platformie PPE.

Audi Q6 e-tron ma opóźnienie

Audi Q6 e-tron ma opóźnienie. Jak donosi niemiecki dziennik Automobilwoche, w tym roku nie będzie premiery najnowszej odsłony tego samochodu. Niemiecki producent potwierdził, że elektryczny samochód będzie miał premierę dopiero w marcu 2024 roku. Decyzja taka miała zostać podjęta przez szefa marki – Gernota Döllnera.

Audi Q6 e-tron

Problemy Audi Q6 e-tron

Niemiecka media przypominają, że auto miało zadebiutować już pod koniec 2022 roku. Na drodze stanęły wówczas problemy związane z oprogramowaniem. Samochód miał być pierwszym modelem elektrycznego Audi, które powstanie na platformie PPE. Postanie na niej także bliźniaczy model Porsche – nowy Macan.

Portal Electrive.com pisze, że opóźnienie dotyczące Q6 e-tron może mieć także wpływ na premierę elektrycznego Porsche Macan. Obie marki miały podpisać wewnętrzne porozumienie, w którym zakładano, że to właśnie Audi będzie miało premierę swojego samochodu tuż przed elektrycznym modelem Macan.

Nowe Audi Q6 e-tron

Audi Q6 e-tron ma wyznaczyć początek największej inicjatywy modelowej w historii Audi. Jest to także pierwszy model na nowo opracowanej platformie Premium Electric (PPE). Jest to platforma technologiczna, którą opracowano wspólnie przez Audi i Porsche, która przeznaczona jest wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Platforma ta jest skalowalna i może pomieścić szeroką gamę modeli w segmencie średniej wielkości i luksusowych. Rozmiar akumulatora, a także rozstaw osi pojazdów PPE również są skalowalne.

Nowe Audi ma zostać wyposażone w cyfrową technologią OLED drugiej generacji. Audi stopniowo rozwija tę technologię w kierunku inteligentnych wyświetlaczy, które mogą komunikować się z innymi użytkownikami drogi, a także poprzez wyświetlanie informacji za pomocą świateł zewnętrznych. Aktywna cyfrowa sygnatura świetlna to kolejna nowość, która ma zadebiutować w najnowszym Audi.

Interaktywne światła

Druga generacja cyfrowej technologii OLED kształtuje wygląd nowych modeli Audi i zwiększa zakres ich funkcji. To z kolei ma poprawiać bezpieczeństwo na drodze. Cyfrowa sygnatura świetlna stanowi część opcjonalnego pakietu cyfrowych podpisów świetlnych.

Moduł oprogramowania w jednym z komputerów domeny Audi Q6 e-tron, Audi opracowało wspólnie z należącą do Grupy VW firmę programistyczną CARIAD. W przypadku cyfrowych świateł tylnych, sześć 360-segmentowych paneli OLED generuje nowy obraz co dziesięć milisekund przy użyciu specjalnie opracowanego algorytmu.

Algorytm ten pozwala aktywnej cyfrowej sygnaturze świetlnej pokazać żywotność samochodu, a także jego zdolność do osobistej interakcji, uwidaczniając „aktywność mózgu” samochodu poprzez ciągły ruch. Aktywną cyfrowa sygnaturę świetlną stworzono poprzez interakcję algorytmu z 12 przyciemnianymi segmentami.

Wnętrze Audi Q6 e-tron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię