Porsche Taycan „Star Ruby” jest główną nagrodą w loterii, która została zorganizowana przy okazu balu w operze w Lipsku. Niemiecki producent przygotował specjalną wersję swojego elektryka w historycznie kolorze. „Star Ruby” sięga swoją historią lat 90-tych XX wieku.

Porche Taycan „Star Ruby” na loterii

Dochód z loterii tradycyjnie trafi do fundacji „Lipsk Pomaga Dzieciom”. Fundacja wspiera różnorodne projekty społeczne w regionie Lipska. Organizacje non-profit mogą zgłaszać się do fundacji ze swoimi projektami przez cały rok. Fundacja przyjmuje wnioski o dofinansowanie za pośrednictwem strony internetowej www.leipzig-hilft-kindern.de.

Porsche Taycan „Star Ruby”

Z ubiegłym roku ze środków skorzystało stowarzyszenie „Lipsk pomaga Ukrainie ”. Dzięki wsparciu fundacji i zaangażowaniu gości balu w operze udało się m.in. zorganizować kursy językowe dla dzieci i młodzieży, która musiała uciekać z Ukrainy. Dzieci wzięły udział w programie przygotowań do nauki w szkole w Niemczech. Popołudnia rękodzielnicze i możliwości ćwiczeń zapewniły uczestniczącym dzieciom przestrzeń do osobistego rozwoju, a także zdobywania doświadczeń.

Tegoroczny Bal w Operze Lipskiej odbędzie się 2 października pod hasłem „Hej Sverige, Välkommen!”, a jego głównym tematem będzie Szwecja, która jest krajem partnerskim.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki zaangażowaniu Porsche i wielu innych darczyńców nagród możemy ponownie zorganizować loterię. Taycan będący nagrodą główną wpisuje się w tegoroczne motto i charakter kraju partnerskiego, ponieważ Szwecja jest nie tylko pionierem w obszarze zrównoważonego rozwoju, ale także elektromobilności — mówi Vivian Honert-Boddin, dyrektor zarządzająca Opernball Production GmbH i przewodnicząca Fundacji Charytatywnej Goldherz.

Porsche Taycan „Star Ruby”

Zaangażowanie Porsche w Lipsku

Zaangażowanie Porsche w Lipsku obejmuje szeroką gamę działań społecznych, sportowych, a także kulturalnych. Podkreślają one związki producenta samochodów sportowych z miastem i Krajem Związkowym Saksonia. Firma jest na przykład prezenterem cyklu koncertów plenerowych „Klassik airleben”.

W ramach projektu ekologicznego „Porsche Safari”, Porsche oferuje dzieciom w wieku od 7 do 13 lat wycieczki odkrywcze po naturalnych terenach fabryki. W obszarze edukacji MINT klasy szkolne od poziomu 3-9 mogą uczestniczyć w kursach dotyczących technologii, a także budowy samochodów. Warsztaty odbywają się w „Porsche Adventure Workshop” w centrum technologicznym VDI-GaraGe.

Porsche Taycan „Star Ruby” ma moc 380 KM. Zużycie energii na 100 km mieści się w granicach 19,6-23,9 kWh. Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP) to 371–503 km, zaś w mieście od 440 – 566 km. Nagroda główna ma zasięg 461 kilometrów i można ją naładować do 80 procent w 22,5 minuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię