Grupa Stellantis zapowiedziała, że wstrzyma w Rosji z powodu niedoboru części. Firma posiada w rosyjskiej Kałudze fabrykę samochodów dostawczych.

  • Stellantis wstrzyma działanie w rosyjskiej fabryce w Kałudze
  • Stellantis zatrudnia w Kałudze 2700 osób
  • W tamtejszej fabryce powstają samochody dostawcze dla Opla, Peugeota i Citroena

Stellantis wstrzyma produkcję w Rosji

Szef Stellantisa Carlos Tavares powiedział, że jego firma będzie musiała wstrzymać wszelkie aktywności w Rosji. Stellantis posiada w Kałudze fabrykę samochodów dostawczych.

Na początku marca producent samochodów ogłosił wstrzymanie zarówno importu, jak i eksportu do Rosji. Sama fabryka w Kałudze zatrudnia ok. 2700 osób. W zakładzie produkowane są samochody dostawcze dla marek z grupy, takich jak Opel, Peugeot i Citroen.

Stellantis w obliczu wojny zwiększył produkcję samochodów dostawczych w swoich fabrykach w podlondyńskim Luton w Wielkiej Brytanii oraz francuskim Hordain.

Renault wstrzymało produkcję w Rosji

Renault 24 marca podało w wydanym oświadczeniu, że „działalność Grupy Renault w zakładzie produkcyjnym w Moskwie jest zawieszona”.

Jeśli chodzi o udziały w AwtoWAZ, Grupa Renault ocenia dostępne opcje, biorąc pod uwagę obecne otoczenie, działając odpowiedzialnie wobec 45 000 pracowników w Rosji. Grupa Renault przypomina, że już teraz wdraża niezbędne środki w celu przestrzegania międzynarodowych sankcji – pisze firma.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię