Tesla Semi produkowana w Berlinie. Elon Musk zdradził plany co do rozwoju fabryki w Grünheide. Musk, zwracając się do pracowników, wyraził podejrzenia, że za ostatnim pożarem i odcięciem fabryki od prądu, mogą stać „wyższe siły”.

Tesla Semi w Berlina?

Niemiecki „Handelsblatt” podaje, że Elon Musk podczas przemówienia do pracowników, co zostało utrwalone na nagraniu z wewnątrz firmy, mówił o potencjale produkcji Semi w Grünheide. Musk powiedział, że uważa produkcję Semi w Grünheide za „sensowną”. 

Szef Tesli potwierdził także plany firmy w zakresie zwiększenia produkcji w USA, jeszcze do końca tego roku. Musk potwierdził także rolę Niemiec w produkcji przyszłego kompaktowego samochodu elektrycznego Tesli, obok trwającej już produkcji Modelu Y w Grünheide. Powodem wizyty Muska w Grünheide był atak podpalacza na zasilanie fabryki Tesli 5 marca, który spowodował przerwę w produkcji trwającą  tydzień.

Problemy Tesli Semi

Tesla Semi, pokazana już w 2017 roku obecnie powstaje w zakładzie Tesli w Nevadzie. Tesla rozpoczęła produkcję pierwszych egzemplarzy Semi w Stanach Zjednoczonych w październiku 2022 roku. Amerykańska firma chce zwiększyć moce produkcyjne do końca 2024 roku, przy czym Musk rozważa uruchomienie jej produkcji w Europie.

Tesla Semi walczy z ograniczonymi mocami produkcyjnymi. Obecnie ciężarówki pracują głównie we flocie PepsiCo w Kalifornii. Jeśli chodzi o specyfikacje ciężarówki Semi, Tesla twierdzi, że ma ona zasięg 500 mil, ale nie ujawniła szczegółów dotyczących pojemności baterii ani mocy. Podkreśla, że zasięg pojazdu sięga 800 km. 

Rozbudowa fabryki Tesli pod Berlinem

Mimo problemów Tesla zamierza rozbudować swoją fabrykę w Brandenburgii. Firma chce zbudować m.in. plac przeładunkowy, a także przedszkole dla pracowników i niezbędne magazyny. Rozbudowa ma pochłonąć dodatkowe 170 hektarów terenu. Obecnie zakład pod Berlinem obejmuje swoją powierzchnią ok. 300 hektarów.

Rozbudowa ma na celu podwojenie zdolności produkcyjnych do miliona aut elektrycznych rocznie. Obok zwiększenia zdolności produkcyjnych Tesla chce zwiększyć swoje możliwości w zakresie akumulatorów. Plany rozbudowy zakładu napotykają jednak na liczne przeszkody. W ostatnim czasie przeciwko rozbudowie zakładu zaprotestowali w ankiecie mieszkańcy Grünheide.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię