Jeszcze przed majówką TIER, operator w sektorze mikromobilności, wprowadził usługę wynagradzania za parkowanie e-hulajnóg w wyznaczonych miejscach w Warszawie, m.in. przy stacjach metra, w Al. Jerozolimskich, Al. Ujazdowskich, przy Belwederskiej, Stadionie Narodowym oraz na Placu Zbawiciela. Każdy z użytkowników, który zaparkuje e-hulajnogę w jednym z punktów oznaczonych w aplikacji TIER na teranie stolicy, otrzyma 1 minutę gratis.

  • TIER daje dodatkową minutę za poprawnie zaparkowaną hulajnogę
  • Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą
Hulajnogi TIER

Najwięcej stref parkowania znajduje się w Centrum, na Powiślu, Mokotowie i Pradze. Wprowadzane przez TIER rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby władz i mieszkańców miasta borykających się z problemem źle ustawionych, bądź porzuconych hulajnóg. Dotychczas funkcjonalność ta była aktywna na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska i Szczecina. Obecnie gratyfikacja za parkowanie w wytyczonych strefach będzie również przyznawana użytkownikom w stolicy.

Hulajnogi TIER

Jak zyskać darmową minutę na kolejny przejazd?

Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownik zobaczy mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi, dzięki czemu będzie mógł przed wyruszeniem w trasę zaplanować jej przebieg oraz punkt końcowy. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie, do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowej minuty do wykorzystania podczas następnej przejażdżki. Użytkownik każdorazowo otrzyma również potwierdzenie przyznania dodatkowych minut w wiadomości email wysłanej z aplikacji.

Hulajnogi TIER

Prawidłowe parkowanie e-hulajnogi poza strefą parkowania

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię