BMW w związku z rosnącym popytem na samochody elektryczne planuje zwiększyć zatrudnienie o 6 tys. osób. Oliver Zipse dyrektor generalny BMW zdradził plany firmy w wywiadzie dla dziennika Muenchner Merkur – pisze Agencja Reuters.

  • BMW chce zatrudnić w 2022 roku 6 000 osób
  • BMW chce przygotować się na wzrost popytu na auta elektryczne
  • BMW chce do 2025 roku sprzedawać dwa miliony aut elektrycznych

BMW zwiększa zatrudnienie

Reuters pisze, że BMW planuje utworzyć do 6000 nowych miejsc pracy w przyszłym roku. Firma chce się przygotować się na rosnący popyt na samochody elektryczne. BMW jest obecnie na drodze transformacji swoich fabryk na potrzeby e-mobilności.

BMW sprzedało dotychczas okrągły milion samochodów zelektryfikowanych. Bawarski producent chce osiągnąć do 2025 roku sprzedaż samochodów elektrycznych na poziomie dwóch milionów.

Produkcja BMW i4 w fabryce w Monachium zdjęcie: BMW

Zipse w wywiadzie podkreślił, że popyt na pojazdy elektryczne jest obecnie bardzo wysoki.

Nasz model i4 jest wyprzedany od miesięcy, podobnie jak iX – mówił Zipse.

Warto podkreślić, że model i4 to elektryczny, kompaktowy samochód, z kolei iX to elektryczny luksusowy crossover średniej wielkości. BMW w przyszłym roku chce wprowadzić elektryczną wersję luksusowego sedana serii 7.

Reuters podkreśla, że BMW chce, by do 2030 r. co najmniej 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne. Największą przeszkodą w rozwoju elektromobilności jest wciąż brak infrastruktury ładowania.

Elektryczne BMW M

Na początku grudnia, na wystawie Art Basel w Miami Beach, BMW zaprezentowało nowy koncepcyjny model samochodu – BMW Concept XM. Produkcja samochodu ma zacząć się pod koniec przyszłego roku. XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Elektryfikacja samochodu ma zapewnić niezwykłe wrażenia z jazdy. BMW Concept XM ma nową stylistykę przodu, która pochodzi z nadchodzących modeli BMW. BMW XM – będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA. Auto będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.

Koncepcyjna wersja zelektryfikowanego BMW XM
Koncepcyjna wersja zelektryfikowanego BMW XM. zdjęcie: BMW

Dwukolorowy lakier BMW Concept XM ma dodatkowo podkreślać jego wyraziste linie: górna część, jest w matowym kolorze złoty brąz, a dolna część ma metaliczny odcień Space Grey. Charakterystyczne lusterka zewnętrzne M mają nadawać samochodowi techniczny, sportowy charakter.

We wnętrzu BMW Concept XM, kierowca odnajdzie charakterystyczną interpretację M. Brązowa skóra w stylu vintage, miedź i włókno węglowe, mają w sobie łączyć luksus ze sportowym charakterem.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię