Porsche Taycan GTS Sport Turismo ma wejść na rynek pod koniec lutego 2022 roku. Pozostałe wersje pojawią się na rynku w połowie marca.

 • Porsche Taycan Sport Turismo będzie dostępne w cenie od 403 tys. zł
 • Pierwszym nowym Taycanem będzie dostępny od lutego 2022 roku Porsche Taycan GTS Sport Turismo
 • Kolejne wersje pojawią się na rynku w marcu

Porsche Taycan Sport Turismo w Polsce za 403 tys. zł

W przeciwieństwie do Taycan Cross Turismo, który został wprowadzony na rynek na początku 2021 roku, model Sport Turismo ma napęd na tylne koła, podobnie jak wersja sedan. Nowa odmiana jest skierowana do osób, które chcą połączyć codzienną użyteczność Taycana Cross Turismo z dynamiką, jaką na drogach oferuje sportowa limuzyna Taycan.

Porsche Taycan GTS Sport Turismo
Wnętrze Porsche Taycan Sport Turismo zdjęcie: Porsche

GTS jako pierwszy członek rodziny Taycan Sport Turismo, zostanie wprowadzony na rynek pod koniec lutego 2022 r., a kolejne modele pojawią się zaledwie trzy tygodnie później, w połowie marca. W samochodzie jest dostępny panoramiczny dach z funkcją Sunshine Control, jako nowe opcjonalne wyposażenie dodatkowe dla Taycan Sport Turismo.

– Wprowadzenie Sport Turismo jako trzeciego wariantu nadwozia dodaje atletyczną i praktyczną wszechstronność do naszej gamy elektrycznych samochodów sportowych. Jestem pewien, że nowy wariant będzie kontynuacją historii sukcesu Taycana. Równowaga i różnorodność wśród pięciu modeli Sport Turismo to coś, co uważam za szczególnie atrakcyjne: oferta obejmuje wszystko, od niesamowicie zwrotnego samochodu z napędem na tylne koła po niezwykle mocne Turbo S – mówi Kevin Giek, wiceprezes Model Line Taycan.

Innowacyjny dach nowego Porsche Taycan
Innowacyjny dach nowego Porsche Taycan zdjęcie: Porsche

Porsche Taycan Sport Turismo – cena

Cena nowego Porsche Taycan Sport Turismo zależeć będzie od wybranej wersji. Klienci Porsche będą mieli do wyboru aż pięć wariantów Porsche Taycana Sport Turismo: 

 • Taycan Sport Turismo o mocy 240 kW (326 KM), z napędem na tylne koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus o mocy 280 kW (380 KM) będzie kosztował od 403 tys. zł;
 • Taycan 4S Sport Turismo o mocy 320 kW (435 KM), z napędem na wszystkie koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus o mocy 360 kW (490 KM) będzie kosztował od 467 tys. zł;
 • Taycan GTS Sport Turismo o mocy 380 kW (517 KM), z napędem na wszystkie koła będzie kosztował od 578 tys. zł;
 • Taycan Turbo Sport Turismo o mocy 460 kW (625 KM), z napędem na wszystkie koła będzie kosztował od 666 tys. zł;
 • Taycan Turbo S Sport Turismo o mocy 460 kW (625 KM),, z napędem na wszystkie koła będzie kosztował od 808 tys. zł.

Porsche Taycan Sport Turismo – właściwości auta

Taycan Turbo S Sport Turismo przyspiesza od zera do 100 km/hw zaledwie 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 260 km/h. Modelem o największym zasięgu jest Taycan 4S Sport Turismo, który może pokonać na jednym ładowaniu 498 kilometrów. Będące częścią najnowszej generacji Taycana, modele Sport Turismo z napędem na wszystkie koła mają szczególnie wydajną strategię jazdy – ulepszono w nich także funkcje ładowania.

Porsche Taycan Sport Turismo będzie dostępny od 403 tysięcy złotych zdjęcie: Porsche

Akumulatory można naładować od 5 do 80 procent w 22 minuty i 30 sekund. Oznacza to również, że do uzyskania dalszych 100 km zasięgu potrzeba tylko pięciu minut ładowania.

Taycan Sport Turismo – sportowy charakter i funkcjonalny design

Taycan Sport Turismo łączy w sobie sportową sylwetkę, opadającą do tyłu linię dachu i funkcjonalny design Taycan Cross Turismo. W przeciwieństwie do swojego siostrzanego modelu Taycan Sport Turismo rezygnuje z wszelkich terenowych elementów konstrukcyjnych. Jest również dostępny z napędem na tylne koła.

Przestrzeń nad głową z tyłu jest o ponad 45 milimetrów większa niż w sportowej limuzynie Taycan. Nad siedzeniem kierowcy dostępne jest dodatkowe 9 mm wysokości. Duża klapa umożliwia również łatwy dostęp do bagażnika.

Bagażnik elektrycznego Porsche Taycan zdjęcie: Porsche

Dokładna pojemność tylnego bagażnika zależy od wyposażenia. W połączeniu z pakietem dźwiękowym Plus bagażnik może pomieścić do 446 litrów (limuzyna: 407 litrów). Z systemem BOSE Surround Sound System na pokładzie (w standardzie w Taycan Turbo Sport Turismo) może pomieścić 405 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń (składanych w proporcji 60:40) pojemność można zwiększyć do odpowiednio 1212 lub 1171 litrów. I to zanim weźmiemy pod uwagę 84 litry w przednim bagażniku (frunk).

Taycan Sport Turismo – innowacyjny dach

Nowy dach panoramiczny z systemem Sunshine Control jest wyposażony w elektryczną ochronę przed oślepianiem. Duża szklana powierzchnia podzielona jest na dziewięć sekcji, którymi można indywidualnie sterować. Oznacza to, że określone sekcje lub cały dach mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste. Oprócz ustawień „clear” i „matt” można również wybrać „semi” lub „bold”.

Innowacyjny dach w Porsche Taycan Sport Turismo
Innowacyjny dach w Porsche Taycan Sport Turismo zdjęcie: Porsche

Taycan Sport Turismo jest również najnowocześniejszy pod względem komfortu, funkcji bezpieczeństwa i informacyjno-rozrywkowych. Dzięki opcjonalnemu wyposażeniu Remote Park Assist kierowca może zdalnie kontrolować wjazd i wyjazd z miejsca parkingowego bez konieczności siedzenia za kierownicą. Automatyczne sterowanie jest możliwe dla równoległych i prostopadłych miejsc parkingowych oraz garaży. System automatycznie wykrywa przestrzeń i mierzy ją za pomocą czujników ultradźwiękowych i kamery.

Tylna kanapa elektrycznego Porsche Taycan Sport Turismo   zdjęcie: Porsche
Tylna kanapa elektrycznego Porsche Taycan Sport Turismo zdjęcie: Porsche

Oprócz Apple Car Play, Android Auto został również zintegrowany z systemem Porsche Communication Management (PCM) od ostatniej aktualizacji roku modelowego. Oprócz iPhone’a obsługiwane są teraz również smartfony z systemem operacyjnym Google – Android.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię