Włoski producent samochodów Ferrari dołączył do innych znanych marek. Ferrari podało, że po inwazji Moskwy na Ukrainę wstrzymuje dostawy samochodów do w Rosji.

  • Ferrari wstrzymuje sprzedaż samochodów w Rosji
  • Wcześniej taką decyzję podjęło już m.in. Porsche, Lamborghini i Aston Martin
  • Ferrari nie odczuwa braku dostaw komponentów z powodu wojny na Ukrainie

Ferrari wstrzymuje sprzedaż do Rosji

Ferrari ogłosiło, że zawiesza eksport do Rosji w związku z inwazją Kremla na Ukrainę.

– W związku z obecnymi wydarzeniami – czytamy w komunikacie włoskiej firmy – podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu do odwołania produkcji pojazdów przeznaczonych do sprzedaży w Rosji.

Samochód Ferrari 812 Competizione na torze
Samochód Ferrari 812 Competizione zdjęcie: Ferrari

Ferrari stoi przy wszystkich na Ukrainie, dotkniętych trwającym kryzysem humanitarnym. Chociaż mamy nadzieję na szybki powrót do dialogu i pokojowe rozwiązanie, nie możemy pozostać obojętni na cierpienie wszystkich poszkodowanych. Nasze myśli i wsparcie płynie do nich – powiedział dyrektor generalny Ferrari, Benedetto Vigna.

Marki premium wycofują się z Rosji

Światowe marki samochodów luksusowych opowiadają się przeciwko prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, który prowadzi wojnę z Ukrainą. W obliczu wojny firmy podejmują kroki w celu ograniczenia lub nawet wycofania swojej działalności w Rosji. Ferrari dołączyło do takich marek jak Porsche, Bentley, Jaguar, czy Aston Martin.

W ubiegłym tygodniu Ferrari podało, że Rosja jest małym rynkiem dla firmy i nie widzi wpływu na ten moment żadnego wpływu na dostawy komponentów.

Zdjęcie Ferrari Portofino
Ferrari będzie przechodzić na elektromobilność. Szansą są partnerstwa zdjęcie: Ferrari

Ferrari we wtorek podało, że przekazuje 1 mln euro na wsparcie Ukrainy.

We wtorek inny włoski producent samochodów sportowych – Lamborghini – ogłosił, że tymczasowo wstrzymuje współpracę z Rosją

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię