Fiat wycofa ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii wszystkie pojazdy niezelektryfikowane jeszcze w tym roku. Od 1 lipca 2022 r. cała gama Fiata będzie dostępna w wersji zelektryfikowanej, od hybrydowej po w pełni elektryczną. W 2021 roku odnotowano w Wielkiej Brytanii największy roczny wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych. 

  • Fiat od lipca 2022 roku będzie w Wielkiej Brytanii miał wyłącznie zelektryfikowaną flotę samochodów
  • W Wielkiej Brytanii w 2021 roku odnotowano wzrost rejestracji aut elektrycznych o 88,3 proc. rdr

Fiat stawia na auta zelektryfikowane od lipca 2022 r.

W 2021 roku ponad 60 proc. gamy Fiata było zelektryfikowane, oferując klientom brytyjskim co najmniej jedną wersję niskoemisyjną każdego modelu. W tym roku włoski producent idzie o krok dalej, potwierdzając, że od lipca 2022 roku 100 proc. gamy będzie zelektryfikowane.

Podróż marki w kierunku elektryfikacji rozpoczęła się od modeli: Fiat 500 Hybrid i Fiat Panda Hybrid. Kontynuowana była przez w pełni elektrycznego Fiata 500, po którym ostatnio pojawiły się nowe modele 500X i Tipo Hybrid. Fiat oferuje obecnie co najmniej jedną wersję niskoemisyjną dla każdego modelu.

Elektryczny Fiat 500
Elektryczny Fiat 500
Elektryczny Fiat 500
Elektryczny Fiat 500

Auta elektryczne w Wielkiej Brytanii

W ubiegłym roku odnotowano w Wielkiej Brytanii największy roczny wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych – 88,3 proc. w przypadku BEV, 43 proc. w przypadku HEV i 18,5 proc. w przypadku MHEV. W pełni elektryczny model Fiata 500 jest najlepiej sprzedającym się elektrycznym samochodem miejskim w jedenastu krajach i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w dowolnym segmencie w Europie, ustępując jedynie Tesli. We Włoszech i Francji jest najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym w historii, a w Niemczech, które są największym rynkiem samochodów elektrycznych w Europie, zajmuje drugie miejsce. 

Ten krok w historii Fiata wyznacza punkt zwrotny w naszym zaangażowaniu w dostarczanie przystępnych cenowo i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności dla wszystkich naszych klientów – Greg Taylor, Dyrektor Zarządzający Fiat i Abarth UK.

Zelektryfikowana gama Fiata

Nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym Fiatem zaprojektowanym od podstaw. Samochód oferuje szereg funkcji, takich jak technologie autonomicznej jazdy poziomu 2, różne opcje akumulatorów (24kWh lub 42kWH).

W lutym 2022 roku Fiat ogłosił pojawienie się nowych modeli 500X i Tipo Hybrid, kończąc tym samym proces elektryfikacji swojej oferty.

500X Hybrid jest uzupełnieniem oferty modelu, który od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 roku przekroczył niedawno liczbę 750 000 rejestracji. W hybrydowej wersji 500X wprowadzono nową 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów.

Hybrydowy Fiat Panda

Wraz z wprowadzeniem roku modelowego 2022 odświeżony został również wygląd zewnętrzny. Z przodu pojawiło się nowe logo „500”, a z tyłu dynamiczny napis „FIAT”. 

Tymczasem Tipo Hybrid wpisuje się w linię modelu, który od momentu wprowadzenia na rynek sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy, co czyni go uosobieniem „rodzinnego podróżnika”. W wyposażeniu standardowym znajdują się podgrzewane fotele przednie, system bezkluczykowego otwierania i zamykania drzwi oraz asystent martwego pola.

Fiat 500 Hybrid
Fiat 500 Hybrid
Hybrydowy Fiat Tipo i Fiat 500

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię