Lexus Electrified Sport Concept zadebiutował podczas Goodwood Festival of Speed. Auto reprezentuje wizję Lexusa dotyczącą całkowicie elektrycznego samochodu sportowego o wysokich osiągach. Stanowi on przedsmak tego, co marka może pokazać w przyszłości, w miarę jak firma będzie ewoluować, by stać się luksusową marką poświęconą pojazdom elektrycznym.

  • Lexus pokazał koncepcyjny model Lexus Electrified Sport
  • Auto przyspiesza do 100 km/h w około 2 sekund
  • Lexus Electrified Sport Koncept został pokazany na Goodwood Festival of Speed

Lexus Electrified Sport Concept – auto pokazano na Goodwood Festival of Speed

Lexus Electrified Sport Concept jest zapowiedzią nowej ery modeli sportowych, które w pełni wykorzystują swobodę projektowania, osiągi i możliwości prowadzenia, jakie daje całkowicie elektryczny układ napędowy. Lexus przewiduje, że wersja produkcyjna tego konceptu będzie w stanie osiągnąć przyspieszenie 0-100 km/h w czasie poniżej dwóch sekund, a potencjalne zastosowanie nowej technologii akumulatorów, może zapewnić zasięg jazdy przekraczający 700 km.

Lexus Electrified Sport Concept
Lexus Electrified Sport Concept
Lexus Electrified Sport Concept
Lexus Electrified Sport Concept

Elektryczny Lexus na festiwalu w Wielkiej Brytanii

Na Electric Avenue zaprezentowano również średniej wielkości SUV-a RZ 450e oraz kompaktowy crossover UX 300e.

Całkowicie nowy RZ 450e miał swoją światową premierę w kwietniu, jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Europie. Jest to luksusowy SUV i pierwszy pojazd elektryczny Lexusa, który został opracowany od podstaw. Zastosowano w nim nową architekturę Lexusa, obejmującą nową platformę dedykowaną pojazdom elektrycznym, która zapewnia dużą sztywność nadwozia i nisko położony środek ciężkości – cechy, które pomagają zapewnić komfort, kontrolę i pewność siebie na drodze.

Duży rozstaw osi pozwala na uzyskanie bardzo przestronnej kabiny. Akumulator litowo-jonowy jest w pełni zintegrowany z podwoziem, pod podłogą kabiny.

Lexus RZ 450e

UX 300e to z kolei całkowicie elektryczna wersja kompaktowego SUV-a – Lexus UX. Auto zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku. System EV wykorzystuje akumulator litowo-jonowy umieszczony pod podłogą pojazdu, co pozwala na zachowanie nisko położonego środka ciężkości. Zasięg samochodu to 315 km.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię