Produkcja Moskwicza wraca po dwóch dekadach przerwy. Zgodnie z zapowiedzią z maja ruszyła dziś produkcja nowego samochodu w dawnych zakładach Renault. Moskwicz 3 to crossover najprawdopodobniej chińskiego projektu.

  • Ruszyła produkcja samochodu Moskwicz 3
  • Produkcja ruszyła w dawnej fabryce Renault pod Moskwą
  • Rosjanie chcą wyprodukować w 2023 roku 50 000 egzemplarzy Moskwicza 3

Moskwicz rusza z produkcją nowego auta

Produkcja samochodu Moskwicz z czasów sowieckich została wznowiona w Rosji w dawnej fabryce Renault. Taką informację podał rosyjski producent ciężarówek – Kamaz. Fabryka Samochodów Moskwicz chce do końca 2022 roku wyprodukować 600 samochodów, a 200 z nich będzie elektrycznych. Samochody powinny być dostępne do kupienia już w grudniu.

Moskwicz 3
źródło: Moskwicz
Moskwicz 3
źródło: Moskwicz

Nowy Moskwicz 3

Nowy Moskwicz 3 to crossover zbudowany na podstawie chińskiego projektu. Auto jest uderzająco podobne do chińskiego modelu Sehol x4, który produkowany jest przez firmę JAC. Moskwicz już w 2023 roku chce zbudować co najmniej 50 000 egzemplarzy nowego modelu, z czego 10 000 mają stanowić auta elektryczne. Rok później wolumen produkcji ma zostać zwiększony do 100 000 egzemplarzy. Obecnie cena nie została jeszcze ujawniona.

Moskwicz 3
źródło: Moskwicz

Nowy Moskwicz – 40 000 miejsc pracy

Już w maju burmistrz Moskwy Sergei Sobyanin powiedział, że fabryka Renault zostanie wykorzystana do ponownego uruchomienia słynnych samochodów. Renault opuściło swoje zakłady i sprzedało swój pakiet większościowy w rosyjskiej firmie AwtoWAZ za symbolicznego rubla. Rosyjskie władze wskazują, że uruchomienie produkcji na pełną skalę zabezpieczy miejsca pracy dla około 40 000 osób.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię