Nissan ogłosił w czwartek, że na rynku europejskim pojawi się zupełnie nowy kompaktowy samochód elektryczny. Nowe auto ma być produkowane w centrum Renault ElectriCity we Francji. Zastąpi on kultowego Nissana Micra.

  • Nissan przedstawił bryłę następcy Nissana Micra
  • Następca Nissana Micra będzie całkowicie elektrycznym samochodem
  • Samochód będzie produkowany we Francji w zakładach Renault

Następca Nissana Micra

Region Europy już teraz odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu elektryfikacji w ramach wizji Nissan Ambition 2030. Wkrótce na rynku pojawią się nowe samochody, w tym nowy Nissan Ariya oraz technologia Nissana e-POWER, która zawita w Europie wraz z nowym Qashqai i X-Trail.

Elektryczny następca Nissana Micra
Elektryczny następca Nissana Micra zdjęcie: Nissan
Następca Nissana Micra
Następca Nissana Micra zdjęcie: Nissan

Elektryczny następca Nissana Micra w zakładach Renault

Całkowicie nowy elektryczny samochód kompaktowy jeszcze bardziej ma ulepszyć przyszłą gamę japońskiego producenta. Nowy elektryk ogłoszony w czwartek, jako część nowej ścieżki obranej przez sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi, został zaprojektowany przez Nissana. Za konstrukcję i produkcję odpowiedzialne będzie Renault. Auto powstało na platformie Alliance CMF B-EV.

Ten całkowicie nowy model zostanie zaprojektowany przez Nissana, a skonstruowany i produkowany przez Renault przy użyciu naszej nowej wspólnej platformy, maksymalizuje wykorzystanie zasobów Sojuszu przy jednoczesnym zachowaniu jego „Nissanowości”. To doskonały przykład podejścia Sojuszu do „inteligentnego zróżnicowania”. Zastępując nasz kultowy model – Micra – jestem pewien, że ten nowy model zapewni sporo emocji naszym klientom w Europie – powiedział dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta.

Tylne reflektory następcy Nissana Micra zdjęcie: Nissan

Kolejny Nissan „made in France”

Nowy kompaktowy elektryk został ogłoszony w ramach Alliance 2030 – wspólnej ścieżki ogłoszonej przez Renault, Nissan i Mitsubishi, która koncentruje się na pojazdach elektrycznych i działaniach w zakresie mobilności połączonej.

Nowy samochód elektryczny Nissana, to kolejny model w portfolio produkowany przez Renault we Francji. Nad Sekwaną powstaje już lekki samochód dostawczy Nissana – Nissan Townstar – który jest następcą pionierskiego modelu e-NV200.

Nissan jednak nie podał żadnych szczegółów dotyczących nazwy, czy parametrów samochodu.

Elektryczny następca Nissana Micra zdjęcie: Nissan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię