Automobili Pininfarina przekroczył kolejny kamień milowy w swojej elektrycznej podróży – elektryczny hypersamochód Battista GT – po raz pierwszy wyjechał na drogi w Arabii Saudyjskiej. Pojawienie się Battisty w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, zbiega się ze wzmocnieniem obecności Pininfariny w regionie. Nine Motors został najnowszym partnerem handlowym Automobili Pininfarina. 

  • Pininfarina Battista wyjechała na ulice Arabii Saudyjskiej
  • Cena auta zaczyna się od 2,2 mld euro
  • Auto przyspiesza od 0-100 km/h w mniej niż 2 sekundy

Pininfarina Battista na ulicach Arabii Saudyjskiej

Firma Nine Motors jest odpowiedzialna za sprzedaż i serwis wielokrotnie nagradzanego modelu Battista w kluczowych lokalizacjach w Arabii Saudyjskiej. Dzięki temu liczba partnerów detalicznych wzrosła do 27 na całym świecie. Klienci i kolekcjonerzy w tym regionie mieli okazję, aby po raz pierwszy zobaczyć na lokalnych drogach produkcyjny model Battisty – najpotężniejszego włoskiego samochodu z homologacją drogową, jaki kiedykolwiek powstał. 

Pininfarina Battista oferuje unikalny pakiet czysto elektrycznych osiągów, posiada moc 1900 KM, moment obrotowy 2340 Nm, przyspieszenie 0-100 km/h w czasie niższym niż dwie sekundy i może osiągać prędkością maksymalną 350 km/h. Zasięg auta wg norm WLTP wynosi 476 km. Cena auta elektrycznego zaczyna się od 2,2 mln euro. Pininfarina Battista jest już dostępna do zamówienia przez klientów.

Zespół i ja jesteśmy bardzo dumni, że możemy sprowadzić Battistę do Arabii Saudyjskiej, do tego ważnego dla naszej marki kraju. Z nie więcej niż 150 samochodów, które zostaną zamówione i indywidualnie wykonane ręcznie w Atelier w Cambiano we Włoszech, jesteśmy zachwyceni współpracą z Nine Motors w regionie i nie możemy się doczekać, aby powitać nowych klientów w rodzinie Automobili Pininfarina – mówił Per Svantesson, prezes zarządu Automobili Pininfarina. 

Pininfarina Battista
Pininfarina Battista
Pininfarina Battista

Pininfarina Battista całkowicie na życzenie klienta

Battista jest emblematem zrównoważonego luksusu włoskiej marki. Ekskluzywnie zaprojektowany i ręcznie wykonany w Cambiano we Włoszech, każdy model Battisty jest szyty na miarę i zaprojektowany we współpracy z klientem. Klienci są zapraszani do dedykowanego Atelier, aby zaprojektować swój pojazd z Dave’em Amantea, głównym projektantem marki.

Indywidualne dodatki obejmują niemal nieograniczone kombinacje kolorów nadwozia i detali aluminiowych oraz opcję niestandardowego pakietu biżuterii zewnętrznej. We wnętrzu klienci mogą wybierać spośród 128 milionów kombinacji kolorów, materiałów oraz wykończeń. Pininfarina posiada również unikalny zestaw dźwięków SUONO PURO, który został zaprojektowany tak, aby wzmocnić „głos” czysto elektrycznego układu napędowego i przyczynić się do emocjonalnego przywiązania się do samochodu.

Dźwięk na życzenie

Wyjątkowe zestrojenie podwozia nadaje Battiście charakterystyczny charakter. Dzięki zaawansowanej technologii torque vectoring Battista może szybko i precyzyjnie rozdzielać moment obrotowy na poszczególne koła nawet do 100 razy na sekundę, zarówno podczas przyspieszania, jak i zwalniania, a co za tym idzie – rekuperacji. W połączeniu z pięcioma trybami jazdy – Pura, Calma, Energica, Carattere i Furiosa – prowadzi to do nieskończenie zmiennej dynamiki jazdy, która oferuje szeroki wachlarz, dostosowanych do potrzeb wrażeń z jazdy.

Pininfarina Battista — najpotężniejszy hipersamochód

Battista jest najpotężniejszym samochodem, jaki kiedykolwiek został zaprojektowany i zbudowany we Włoszech. Battista jest szybszy od samochodów wyścigowych Formuły 1, bo w sprincie od 0 do 100 km/h, osiąga maksymalną prędkości w czasie poniżej dwóch sekund. Bateria o pojemności 120 kWh zasila cztery silniki elektryczne – po jednym na każde koło – o łącznym zasięgu 476 km wg WLTP na jednym ładowaniu. Nie więcej niż 150 egzemplarzy Battista zostanie indywidualnie, ręcznie wykonanych w Atelier Battista w Cambiano we Włoszech.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię