Porsche na targach gamingowych Gamescom zaprezentowało swój model samochodu Vision Gran Tourismo. Jest to pierwsze auto w całości dedykowane do świata wirtualnego, które powstało w rzeczywistości.

  • Porsche Vision Grań Tourismo zostało zaprezentowane na targach Gamescom
  • Jest to pierwsze Porsche, które zostało przeniesione ze świata wirtualnego na drogę

Porsche Vision Gran Tourismo — auto ze świata wirtualnego

Porsche na targach gamingowych Gamescom — największej na świecie imprezie gier wideo — po raz pierwszy pokazało model samochodu, stworzonego do gry, ale zbudowanego także w rzeczywistości. Porsche Vision Gran Tourismo miało także specjalnie przygotowany wzór karoserii.

Na odwiedzających czekała również strefa gier na stoisku Porsche i Pumy, gdzie mogli oni sprawdzić swoje umiejętności na wirtualnych torach symulatorów wyścigowych Porsche. Porsche Vision Gran Turismo zaprojektowane przez Vexx można było również prowadzić w grze Gran Turismo 7 na targach. Ponadto zwiedzający mieli okazję dowiedzieć się więcej o historii i procesie projektowania samochodu pokazowego.

– W ostatnich latach Porsche systematycznie zwiększa swoje zaangażowanie w społeczność graczy i e-sportu – nasza obecność na Gamescomie to potwierdza. Osiągnęliśmy ważny kamień milowy dzięki Vision Gran Turismo będącym pierwszym samochodem sportowym, jako został opracowany wyłącznie na potrzeby przestrzeni wirtualnej. Malując go, Vexx nadał teraz pojazdowi również zupełnie nowy wygląd. Jest to dla nas kolejny sposób na zaprezentowanie naszego entuzjazmu do współpracy z twórcami i sceną artystyczną – mówi Robert Ader, Chief Marketing Officer Porsche AG.

Porsche Vision Gran Tourismo
Porsche Vision Gran Tourismo

Współpraca Porsche i Pumy

Obok samego samochodu Porsche i Puma zaprezentowały na stoisku kolekcję mody zaprojektowaną przez Vexx. W skład kolekcji wchodziły między innymi trampki, t-shirty i bluzy z kapturem. Ubrania inspirowane były kolorystyką pomalowanego pojazdu, a także innymi motywami z gier.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię